داروهای فشار خون خطر کرونا را تشدید نمی‌کنند!

دویچه وله :محققان می‌گویند داروهای درمان فشار خون بالا شامل مهار‌کننده‌های ARBs و ACEها خطر ابتلا به کووید ۱۹ را به هیچ‌وجه افزایش نمی‌دهند.

به گزارش نیویورک تایمز؛ از زمان شروع اپیدمی، تئوری‌های متناقض در  مورد این که آیا برخی داروها می‌توانند بیماری کووید ۱۹ را بهتر یا سیر آن را وخیم‌تر کنند، منتشر شده‌اند. به طوری که محققان مرکز ایمنی و کارایی داروهای جان‌هاپکینز در بالتیمور قبلا بر اساس مطالعات حیوانی اعلام کرده بودند که داروهای فشارخون بالا باعث ترشح آنزیم ACE2 و افزایش هورمون‌‌هایی در بدن می‌‌شود که در اثر آن ویروس کرونای جدید می‌‌تواند راحت‌‌تر به سلول‌‌ها نفوذ کند.

با این حال یافته جدید که روز جمعه توسط مجله پزشکی New England منتشر شد، خبر خوبی برای میلیون‌ها نفری است که داروهای فشار خون مصرف می‌کنند. این مطالعه همچنین هیچ خطری را در ارتباط با ۳ کلاس دیگر داروهای فشار خون شامل بتا‌بلاکرها، مسدود‌کننده‌های کانال کلسیم و دیورتیک‌های تیازیدی نشان نداده است. به گفته محققان این داروها حتی ممکن است التهاب در ریه‌ها را کاهش داده و خطر ابتلا به عوارض شدید را در بیماران کاهش دهند.

پزشکان به بیماران مبتلا به فشار خون بالا تاکید می‌کنند که به خاطر ترس از ویروس کرونا، با داروهای خود خداحافظی نکنند زیرا فشار خون بالا خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی، سکته مغزی و نارسایی کلیه را افزایش می‌دهد.
+0
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟