مطهری به جنتی: هر کاری خواسته‌اید کرده‌اید، از جایگاه خدایی پایین بیایید

علی مطهری، نماینده مجلس ایران، در نامه‌ای به احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان، از او خواست از «جایگاه خدایی» پایین بیاید و در روش خود «تجدیدنظر» کند.

این نامه که روز شنبه ۲۰ اردیبهشت در کانال تلگرام این نماینده مجلس منتشر شده، واکنشی است به اظهارات اخیر جنتی که با یک مصوبه مجلس دهم برای اصلاح قانون انتخابات مخالفت کرده بود.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی روز ۱۴ اردیبهشت با اضافه شدن سپاه پاسداران به مراجع استعلام درباره سابقه نامزدها مخالفت کردند و شرایط ساده‌تری برای تایید صلاحیت نامزدها در نظر گرفتند.

در واکنش، آقای جنتی این مصوبه مجلس را «بی‌خاصیت کردن احراز صلاحیت داوطلبان» دانست.

علی مطهری سخنان احمد جنتی را «حاکی از نگاه از بالا به پایین به مجلس» دانسته و نوشته است که مجلس نیازی به «رهنمودهای» او ندارد.

او به دبیر شورای نگهبان گفته است که سال‌ها «مطلق‌العنان» است و «تحت عنوان مبهم نظارت استصوابی، هر کاری که خواسته‌اید، کرده‌اید».

آقای مطهری در انتخابات اخیر مجلس شورای اسلامی نامزد شده بود ولی توسط شورای نگهبان رد صلاحیت شد.

او در بخشی از نامه‌اش با اشاره به رد صلاحیت‌ها، آن را «ظلم شورای نگهبان» خوانده و خواستار توجه این نهاد به «حقوق مردم» شده است.
+33
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۹
  Alphabet - پترس، یونان

  جالبه اینجاست که چون خودش به شخصه توسط جنتی آدم خوار بوزینه رد صلاحیت شده دم از ظلم و بیداد میزنه. بلاخره نوبت تو هم رسید.
  2
  28
  شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۳
  ۶۷
  پیکان۵۸ - مالمو، سوئد
  امیدوارم که نقش بازی نکنی‌ آقای مطهری،تو اگر از این خون خواران نیستی‌ ثابت کن که با مردم هستی‌،از حق زندانیهای سیاسی،مخصوصا نوریزاد دفاع کن تا مردم به تو ایمان بیارن.
  1
  19
  شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۱
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  عزرائیل تا حالا چند بار خدا خواسته مجبورش کنه جون جنتی بگیره استفاد داده!
  2
  4
  شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۳
  ۳۳
  loder - شیراز، ایران
  اینا همشون دروغ میگن سر و .........همشون به یک اخور بنده همش فیلمه تو خفا به ریش من و شما میخندن مطهری شناگر قهاریه از شانس بدش اب نیست مستدام باشید
  0
  6
  شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۵
  ۳۳
  loder - شیراز، ایران
  [::پیکان۵۸ - مالمو، سوئد::]. [::پیکان۵۸ - مالمو، سوئد::]. بنده خدا کجای کاری اینا همشون از یک قماشن اون نوری زاد هم لنگه مطهریه اینا رو به عمد ازاد گذاشتن تا هر چی بخوان انتقاد کنن بعد بگن ببینین ما حتی به مخالفامون هم تریبون میدیم انتقاد کننن علیه حکومت حالا هر از گاهی هم نوری زاد رو حبس میکنن 2 روز بعد باز میبینی نشسته دوباره انتقاد میکنه حالا ی ادم معمولی بره تو ی اداره ای کوچکترین حرفی علیه نظام بزنه 2 دقیقه سربه نیستش میکنن ملت همیشه در صحنه بدبختیشون اینکه خیلی زود باور هستن و سریع گول میخورن مستدام باشید
  4
  5
  شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۶
  ۴۰
  Afshin51 - کلن، آلمان
  سالهای سال است که شورای نگهبان مشغول اینگونه ناداوری ها و تقلب در نهایت بیشرمی و بیشرفی است ، من خودم شاهد بودم که در دهه هفتاد فردی بنام اسبقی که فردی شریف و دلسوز بود را بنام ساواکی رد صلاحیت کردند ، از اینگونه افراد بسیار بودند و هستند اما این بوزینه که فقط در مورد حجاب اجباری توانسته مثمر ثمر باشد و پدر نامردش که ولایت فقیه و خمینی را به ایران شیاف کرد حال که منافع خودش بخطر افتاده بیاد مظالم جنتی و شورای نگهبان افتاده ! لعنت خدا بر مجموعه حکومت فاسد جمهوری اسلامی ایران
  2
  10
  شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۲
  ۵۴
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد
  چرا در طی این سالها که جنتی بگفته خودت "مطلق العنان" بود چیزی بهش نگفتی؟ فراموش نکن که تو هم سر سفره یه آخوند بزرگ شدی!!
  2
  9
  شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۹
  ۶۷
  پیکان۵۸ - مالمو، سوئد
  لدر شیراز،عزیزم مطهری شاید اما نوریزاد ۳۰ کیلو وزن کم کرده در زندان مشهد سه تا از رگ حشو زده و زنشو و پسرشم دستگیر کردن،لطفا به یتوب مراجعه کن.
  1
  6
  شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۳
  ۳۸
  Chokam - ری، ایران
  این مطهری موقع سخنرانی توی دانشگاه امیرکبیر به دختر دانشجو گفته بود قرص ضدبارداری دارم برات!. هر جای دنیا بود جرم این حرف سنگین بود اینجا انگار نه انگار،
  1
  6
  شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۱
  نظر شما چیست؟