مزایای مصرف انگور قرمز بدون هسته چیست؟

انگور میوه ای بسیار متنوع است. زیرا انواع مختلفی دارد. به طوری که برخی از منابع می گویند که بیش از ۶۰۰ گونه انگور در سراسر جهان می روید. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد یک نوع انگور پر خاصیت یعنی انگور قرمز بی هسته با شما صحبت کنیم. برای آشنایی بیشتر با مزایای مصرف انگور قرمز بدون هسته با ما تا انتهای این مطلب همراه شوید.مشخصات تغذیه ای انگور قرمزنصف فنجان انگور قرمز بی هسته فقط ۲۹ کالری را در اختیار شما قرار می دهد. بنابرای مصرف آن انتخاب خوبی برای کاهش وزن و رژیم های نگهدارنده وزن است. با ۸ گرم کربوهیدرات در یک وعده، انگور قرمز یک میان وعده کم گلیسمی برای افرادی است که باید رژیم غذایی ضد دیابتی داشته باشند یا از کربوهیدرات های کمی در روز استفاده کنند. یک وعده از این میوه مقادیر کمی از ویتامین ها را وارد بدن می کند.

به عنوان مثال یک وعده انگور قرمز حدود ۵ درصد از نیاز روزانه بدن مردان و ۶ درصد از نیاز روزانه بدن زنان به ویتامین C را تامین می کند. ویتامین C یک آنتی اکسیدان قوی است که باعث تقویت سیستم ایمنی می شود و می تواند از انواع بیماری ها از جمله سرطان، بیماری های قلبی و دژنراسیون ماکولا جلوگیری کند. دژنراسیون ماکولا شایع ترین بیماری چشمی در بین سالمندان است.
مزایای مصرف انگور قرمز بدون هستهمزایای مصرف انگور قرمز بدون هسته برای قلبرنگ انگور قرمز از آنتوسیانین ها که یک نوع فلاونوئید هستند ناشی می شود. هر چه پوست انگور تیره تر باشد، محتوای آنتوسیانین آن بالاتر است. در مطالعات متعدد مشخص شده است که آنتوسیانین ها برای محافظت از قلب مفید هستند. به عنوان مثال یک مطالعه طولانی مدت منتشر شده در Circulation در سال ۲۰۱۳ دریافت که زنانی که بیش از سه وعده در هفته از مواد غذایی حاوی آنتوسیانین استفاده می کنند با کاهش خطر ابتلا به حمله قلبی مواجه هستند. این مطالعه بر روی همه میوه های قرمز و آبی متمرکز بود و نتایج آن مختص به انگور قرمز نمی باشد.

پوست انگور همچنین حاوی یک فیتوشیمیایی به نام رزوراترول است که ممکن است برای درمان آترواسکلروز مفید باشد. آترواسکلروز یک عامل خطر برای ابتلا به بیماری های قلبی است. یک مطالعه کوچک انسانی که در مجله International Journal of Cardiology در سال ۲۰۱۳ منتشر شده است، دریافت که رزوراترول در عصاره پوست انگور سبب بهبود سلامت شریان ها در افرادی می شود که به مدت ۳۰ روز از این ماده استفاده کرده بودند. هرچند به مطالعات بزرگتری برای تایید تاثیر رزوراترول به عنوان یک درمان موثر جهت از بین بردن انسداد شریان ها نیاز است.

مزایای مصرف انگور قرمز بدون هسته برای مغزرزوراترول در پوست انگور ممکن است دارای مزایای محافظت کننده از سیستم عصبی بدن باشد. این ماده به افزایش قدرت شناختی نیز کمک می کند. در یک تحقیق کوچک، محققان ۲۶ سال شرکت کنندگان در این تحقیق را زیر نظر گرفتند تا ببینند که رزوراترول چگونه بر سلامت مغز تاثیر می گذارد. در پایان دوره مطالعه، تست های شناختی نشان داد که عملکرد هیپوکامپ در این افراد به طور قابل توجهی بهبود پیدا کرد. هیپوکامپ بخشی از مغز است که با حافظه مرتبط می باشد. نتایج این تحقیق در سال ۲۰۱۴ در مجله Neuroscience منتشر شد.
راه های مصرف انگور قرمز
انگور قرمز یک غذای همه کاره است. اما بیشتر ما آن را به عنوان میان وعده استفاده می کنیم. البته راه های دیگری نیز برای استفاده از این میوه خوشمزه و پر خاصیت وجود دارد. به عنوان مثال انگور و گردو خام را به سالاد اضافه کنید یا آن را با توت فرنگی آبگیری کنید و میزان آنتوسیانین ها نوشیدنی خود را ۳ برابر کنید. حتی می توانید از این ماده در تهیه سس ها و در کنار جوجه کباب استفاده کنید. البته این موضوع را در نظر داشته باشید که حرارات دادن به مواد غذایی، ویتامین C آن ها را تا حدودی از بین می برد.
+4
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟