چرا دو ایرانی توسط پهپاد‌های ترکیه کشته شدند؟

ایرنا : تیراندازی منجر به فوت ۲ نفر از اهالی شهرستان مرزی اشنویه طی هفته گذشته، در خاک عراق اتفاق افتاده و پیگیری‌های لازم چه از سوی مسوولان استان و چه وزارت امور خارجه کشورمان به عمل آمده است.
 
به گزارش ایرنا به نقل از استاندار آذربایجان‌غربی؛ محمدمهدی شهریاری افزود: این افراد برای جمع‌آوری گیاهان کوهی از مرز ایران و عراق رد شده بودند و در آن سوی مرز مورد هدف قرار گرفته‌اند.
 
وی با اشاره به اینکه نیرو‌های تروریستی همواره در ارتفاعات مرزی مورد هدف هواپیما‌ها یا پهباد‌های ترکیه قرار می‌گیرند، بیان کرد: این مردم محلی که ناخواسته وارد خاک عراق شده بودند، به احتمال زیاد با این تصور که جزو نیرو‌های تروریستی هستند، مورد حمله قرار گرفته‌اند.
 
وی همچنین از مرزنشینان خواست تا از تردد غیرمجاز در مناطق مرزی خودداری کنند و با خانواده‌های کشته‌شدگان نیز ابراز همدردی کرد.
 
بستگان این افراد نیز اجساد آنان را در منطقه موسوم به «خواکورک» در خاک عراق پیدا کرده و آن‌ها را در شرایط نامساعد جوی به اشنویه انتقال داده بودند.
 
این ۲ نفر به همراه یک نفر دیگر از ساکنان این شهرستان به دلیل سرد بودن هوا به روشن کردن آتش اقدام کرده بودند که مورد حمله و اصابت گلوله قرار گرفته‌اند.
 
در این حادثه ۲ از ساکنان اشنویه به نام‌های «رشید پیروتی» و «فاخر تازه‌وارد» جان خود را از دست دادند و فرد سوم جان سالم به در برد.
+14
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۹
  رزم جو - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا
  داخل ایران بودن یا نبودن، این بنده خداها دنبال یه لقمه نون بودن، باید خسارت اینو از ترکیه بگیرن
  4
  11
  جمعه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۶
  ۴۱
  sahandogli - لندن، انگلستان
  اینخبر یک خبر از دیگاه شما و ضد ترکی است . به فرض فرضیه شما درست است و اینها در خاک عراق مورد حمله قرار گرفتند در زمانی که ترکیه داشت پ پ ک را می زند. چطور ممکن است اینها اینها به نیروهای پ پ ک نزدیک شده باشند. تا جایی که من اطلاعات دارم اینها جز گروه پ پ ک و پژاک بودند و به درک واصل شدند و شما انیها را به عنوان پیراهن عثمان علم کردید.
  11
  6
  جمعه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۵
  ۳۷
  منتظر الزورو - کپنهاگ ، دانمارک
  حالا پهباد ترکها در آسمان عراق چه غلطی میکرده؟.
  6
  13
  جمعه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۹
  نظر شما چیست؟