به دلیل کرونا خامنه‌ای در نشست شعرخوانی هم شرکت نمی‌کند اما هزاران مسجد بازگشایی می‌شوند

 علی خامنه ای در یکی از نشست های سالانه دیدار با "شاعران انقلاب". رادیو فرانسه :به گزارش "فارس"، محمد حمزه زاده، قائم مقام حوزه هنری، گفت که "متاسفانه به دلیل شرایط کرونا" امسال برای اولین بار جلسه شعرخوانی در غیبت "امین شعر انقلاب" یعنی آیت الله خامنه ای و به میزبانی "حوزه هنری" برگزار خواهد شد.

محمد حمزه زاده تصریح کرده است که در این نشست "افراد پیشکسوت" هم حضور نخواهند داشت و فقط "جمعی حدود پانزده نفر" در مسجدی "در مقابل دوربین رسانه ملی شعرخوانی خواهند داشت" که به صورت زنده از سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش خواهد شد.

پس از مرگ آیت الله خمینی، به ابتکار علی خامنه ای این نشست های از سال ١٣٦٨ هر سال در ماه رمضان و در شب تولد امام دوم شیعیان برگزار می شود و در آنها شاعران طرفدار حکومت اسلامی پس از شعرخوانی  مورد توجه و تشویق رهبر حکومت اسلامی قرار می گیرند.

از زمان شیوع ویروس کرونا در ایران، رهبر حکومت اسلامی ایران، برخلاف کلیه رهبران جهان، از حضور در کلیه نشست ها و تجمعات سیاسی و مذهبی خودداری و پیام های خود را به طور غیرمستقیم از طریق توئیتر یا کنفرانس های تصویری اعلام می کند.

در حالی که رهبر جمهوری اسلامی به دلیل ترس از کرونا حتا از حضور در جمعی چند نفره و "غربال شده" اکیداً پرهیز می کند، اما، دولت حسن روحانی خبر داد که مساجد بیش از ١٣٠ شهرستان کشور بازگشایی و نمازهای جمعه از نو برگزار می شوند و از هم اکنون ١١٠٨ "بقعه مبارکه" در کشور بازگشایی شده اند.

امروز پنجشنبه هجدهم اردیبهشت ماه حجت الاسلام محمد نوروزپور، "مدیر کل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف" گفت که دستور بازگشایی ١١٠٨ بقاع متبرکه ١٣٢ شهرستان را که از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا "سفید و کم خطر اعلام شده"، ابلاغ کرده است. با این حال، خود حجت الاسلام نوروزپور اعتراف کرده است که "بازگشایی این اماکن مذهبی به معنی عادی شدن امور نیست و هنوز خطر در این ١٣٢ شهرستان رفع نشده است."
+46
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۵
  janahi - دبی، امارات متحده عربی

  برای آن دسته که شعار میدن جانم فدای رهبر اشکالی نداره اما مردم ایران چرا باید فدای رهبر بشن ؟ رهبری که به فکر مردم نیست رهبری که در واقع رهبر عراق و سوریه و لبنان و یمن و غیره است !
  3
  55
  ‌پنجشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۴
  ۵۴
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد
  هر کی بخواد در اینگونه اجتماعات نظیر مساجد و قبر فلان امام و قبر بهمان امامزاده شرکت کنه خره و اگه بدلیل کرونا نفله شد، یه خر کمتر!
  1
  14
  ‌پنجشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۹
  ۷۰
  Roma55 - لانسینگ، انگلستان
  موضوع مشکوک به نظر میرسد غیبت طولانی عجیب ......؟؟
  0
  13
  ‌پنجشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۸
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  رهبر فعلا جفت کرده
  1
  12
  ‌پنجشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۱
  نظر شما چیست؟