مقامات ارشد دفاعی اسرائیل: ایران در حال عقب‌نشینی از خاک سوریه است

 جنگ داخلی سوریه - عکس از آرشیوصدای آمریکا :مقامات ارشد امنیتی و دفاع اسرائیل شاهد علائمی بوده‌اند که نشان می‌دهد ایران شروع به عقب‌نشینی و بیرون بردن نیروهای نظامی‌اش از خاک سوریه کرده است. این منابع در گزارش‌هایی جداگانه که شامگاه سه‌شنبه ۱۶ اردیبهشت در المانیتور، رسانه‌ خبری جهانی در واشنگتن، و هاآرتص، روزنامه اسرائیلی چاپ تل‌آویو، منتشر شده است به این موضوع اشاره کردند.

یک منبع ارشد امنیتی اسرائیلی که نخواست نامش فاش شود به المانیتور گفت: «فعالیت‌ها در حوزه قاچاق، متوقف شده است. همچنین حضور نظامی نیروهای ایرانی و شبه‌نظامیان شیعه نیز کاهش چشمگیری داشته است.»

یک منبع امنیتی ارشد اسرائیلی دیگر به المانیتور گفت: «اختاپوس در حال جمع کردن بازو‌هایش است. این را می‌توان در منطقه مشاهده کرد.»

به گزارش هاآرتص، از زمان آغاز شیوع ویروس کرونا، تهران شروع به تخلیه پایگاه‌های نظامی واقع در نزدیکی مرز با اسرائیل کرده است.

به گزارش شبکه تلویزیونی آی۲۴ نیوز که از تل‌آویو پخش می‌شود، این نخستین بار از زمان شروع جنگ داخلی سوریه در سال ۲۰۱۱ است که ایران حضور نظامی‌اش در سوریه را کاهش می‌دهد.

یک منبع امنیتی اسرائیل که نخواست نامش فاش شود به المانیتور گفت: «ایرانی‌ها کیلومترها دورتر از خانه و کاملا در معرض خطر هستند. آن‌ها کم‌کم دارند می‌فهمند که [این کار] به واقع ارزشش را ندارد.»
+20
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۵
  ahora_nima - استکهلم، سوئد
  عقب نشینیش کردند
  0
  9
  ‌پنجشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۶:۴۸
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  این توافق امریکا و سوریه و ترکیه هست. میلیاردها دلار پول ملت ایران رو به فنا دادن. میلیونها سوری رو آواره و به کشتن دادن. حالا مثل خر از همه جا رونده گورشونو دارن گم میکنن. خدا لعنت کنه تمام عوامل جمهوری اسلامی رو.
  0
  4
  ‌پنجشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۸
  نظر شما چیست؟