پاسخ آیدا یونسی خواهر علی یونسی به سخنگوی قوه قضائیه + ویدیو

پاسخ آیدا یونسی خواهر علی یونسی به سخنگوی قوه قضائیه که با اتهامات بی اساس علی یونسی دانشجوی دانشگاه صنعتی شریف را دستگیر کردند
خواهر علی یونسی: اتهامات قوه قضائیه مسخره و داستان‌سازی است
علی یونسی، دانشجوی بازداشت‌شدهخواهر علی یونسی، دانشجوی بازداشت‌شده، سخنان سخنگوی قوه قضائیه درباره برادرش را «مسخره» و «داستان‌سازی» خواند.
 
آیدا یونسی در ویدئویی که روز سه‌شنبه ۱۶ اردیبهشت در حساب توییترش منتشر کرد، با اشاره به اینکه ۲۶ روز از بازداشت برادرش می‌گذرد، تاکید کرده است قوه قضائیه ایران سابقه «شکنجه روحی و جسمی و اعتراف‌گیری اجباری و فشار به خانواده‌ها» دارد.
غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه جمهوری اسلامی، روز سه‌شنبه در نشست خبری خود دو تن از دانشجویان بازداشت‌شده را متهم کرد که به گروه‌های مخالف حکومت جمهوری اسلامی «وصل شده بودند».
 
او همچنین گفت این دانشجویان با گروه‌های «ضد انقلاب» و «به‌ویژه» سازمان مجاهدین خلق ارتباط گرفته بودند و «تحت تعلیمات» مجاهدین خلق «به دنبال انجام اقدامات خرابکارانه‌ای در کشور بودند» و «از منزل آنها اقلام انفجاری کشف شد».
 
آیدا یونسی در واکنش به این سخنان آقای اسماعیلی گفته است ماموران امنیتی هنگام بازداشت برادرش گفته‌اند که «هیچ نکته مشکوکی در خانه» نبوده است.
 
علی یونسی، برنده مدال نقره المپیاد نجوم کشوری در سال ۹۵ و همچنین مدال طلای المپیاد جهانی نجوم در سال ۹۶، روز ۲۲فروردین بدون اعلام دلیل دستگیری، «پس از ضرب‌وشتم شدید توسط مأموران» بازداشت شد.
 
در همان روز، مأموران امنیتی امیرحسین مرادی، فعال دانشجویی، را نیز بازداشت کردند که از وضعیت این دانشجو نیز اطلاع دقیقی در دست نیست.
 
امیرحسین مرادی، دانشجوی فیزیک و برنده مدال نقره المپیاد نجوم کشوری در سال ۹۶، است.
علی یونسی نخبه و دانشجوی دانشگاه شریف و دارنده مدال طلای المپیاد جهانی نجوم
+82
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۹
  Alphabet - پترس، یونان

  اینها مشتی گاگول, هوچی, پشت کوهی هستند که در تنگنا زندگی کردند چون هیچ هنری نداشتند و ندارند جز شکنجه گری و پول بی حساب آمدن توی حسابهای بانکی شون. اینها نمیدونند نخبه یعنی چه چون از مخ مرخصند . اینها در ازای شکنجه ایرانیها و اعترافات اجباری پول میگیرند. اینها مشتی مزدور پست فطرت ضد ایرانی هستند. اینها خدا را بنده نیستند و برای پول هر کاری میکنند چون نه خانواده دارند و نه پدر و مادر به چشمشون دیدند. بس که کثیفند و خائن به این آب و خاک.
  2
  54
  ‌سه شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۳
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران

  من نمیتونم فعلا قضاوتی بکنم. خودم توی دانشگاه خیلی هم ضد نظام حرف میزدم بحث با انجمنیها میکردیم ولی هیچوقت گرفته نشدیم . نمیگم اینا آدم هستن ولی بالاخره اینطوری نیست که بدون هیچگونه مدرکی یکی رو بگیرند ببرند.
  65
  5
  ‌سه شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۶
  ۳۸
  Chokam - ری، ایران

  مدال المپیاد جهانی گرفته،باید با دانشمندان کشورهای دیگه دوست یا دشمن در ارتباط باشه وگرنه نمی تونه مدال جهانی بگیره ، بجای تشویق پاپوش کردن براش
  3
  25
  ‌سه شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۱
  ۵۳
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  لعنت بر اخوند و نظام پست اخوندیشان
  0
  25
  ‌چهارشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۰:۳۰
  ۶۶
  senator x - تهران، ایران
  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران:من تصور میکنم که شما بصیرت ضعیفی دارید.از اول انقلاب تا کنون صدها نفر را ,شاید هم بیشتر, بدونه کوچکترین مدرک و اتهامی و بیگناه,اعدام کردند.اینها برای اعمالشان نیاز بمدرک ندارند
  1
  12
  ‌چهارشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۲:۱۲
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::senator x - تهران، ایران::]. دوست عزیز حرف شما درسته که برای اینکارا نیاز به مدرک ندارند و اصلا قانون رعایت نمیشه ولی منظور من مدرک نبود منظورم این بود که یه موضوعی این وسط بوده که اینارو مشکوک کرده
  9
  1
  ‌چهارشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۴
  نظر شما چیست؟