رونمایی از پهپاد جنگی بوئینگ با فناوری هوش مصنوعی در استرالیا

بی بی سی :به گفته بوئینگ این هواپیمای بی‌سرنشین می‌تواند در ماموریت‌های جنگ الکترونیک، اطلاعاتی، شناسایی و تجسسی شرکت کند

شرکت بوئینگ در استرالیا اولین نمونه پهپاد جنگی را که با استفاده از هوش مصنوعی کا ر می‌کند، در اختیار نیروی هوایی این کشور قرار داد.

به گزارش رسانه‌های استرالیا این پهپاد اولین هواپیمای نظامی است که در نیم قرن گذشته در استرالیا طراحی و ساخته می‌شود.

دامنه پرواز این پهپاد که لویال وینگمن (Loyal Wingman) نام دارد، حدود ۳۷۰۰ کیلومتر است و به گفته بوئینگ با استفاده از هوش مصنوعی می‌تواند به صورت مستقل یا در ارتباط با هواپیمای دارای خلبان فعالیت کند.

نمونه اولیه این پهپاد امروز سه‌شنبه پنج مه نمایش داده شد و آزمایش‌های مربوط به حرکت روی باند و پرواز آن در ماه‌های آینده انجام خواهد شد.

به گفته بوئینگ این هواپیمای بی‌سرنشین می‌تواند در ماموریت‌های جنگ الکترونیک، اطلاعاتی، شناسایی و تجسسی شرکت کند و به سرعت بین این ماموریت‌ها تغییر نقش دهد.

اسکات موریسون، نخست وزیر استرالیا رونمایی این پهپاد را "لحظه‌ای تاریخی" برای استرالیا و نوآوری‌های دفاعی در این کشور خواند.

او گفت: "لویال وینگمن نقشی اساسی در یافتن توانایی‌های حیاتی نیروی هوایی ما دارد که برای حفاظت از کشور و متحدانش در آینده ضروری است."

آقای موریسون به طور مشخص به نقش لویال وینگمن در حمایت از جنگنده‌های گران‌قیمت اف-۳۵ استرالیا اشاره کرد.
دولت استرالیا می‌گوید حدود ۴۰ میلیون دلار در این پروژه بوئینگ سرمایه‌گذاری کرده است.

بوئینگ این پروژه را بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاری روی ساخت پهپاد در خارج از آمریکا توصیف کرده هر چند که ارقام مربوط به آن را اعلام نکرده است.

نیروی هوایی استرالیا قصد دارد سه فروند از پهپاد لویال وینگمن را بخرد.

یکی از مسئولان ارشد این پروژه در بوئینگ گفته است که این شرکت انتظار داد که این پهپاد در اواسط این دهه میلادی یا کمی زودتر به مرحله تولید انبوه برسد.
+9
رأی دهید
-2

نظر شما چیست؟