ارتش ایالات متحده به شماری از سربازان آسیب‌دیده از حمله موشکی ایران مدال شجاعت اعطا کرد

صدای آمریکا :ارتش ایالات متحده از اعطای مدال شجاعت به ۲۹ نیروی آمریکایی که در پی حمله موشکی ایران به پایگاه‌ آن‌ها در عراق، آسیب دیدند، خبر داد.

ستاد فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا اعلام کرد که به ۶ سرباز ارتش این کشور که در حمله موشک‌های بالستیک از سوی ایران که در ماه ژانویه در عراق صدمه دیده‌اند، مدال شجاعت «پرپل هارت» (قلب ارغوانی) اعطا شده و قرار است ۲۳ سرباز دیگر نیز در اواخر این هفته مدال‌های خود را دریافت کنند.

کاپیتان بیل اوربان، سخنگوی ستاد نیروی دریایی اعلام کرد که این جوایز پس از تایید ژنرال پت وایت فرمانده ارشد ایالات متحده مستقر در عراق به این سربازان اعطا شده است.

به گفته کاپیتان اوربان، این مدال‌ها تا کنون به ۶ سرباز مستقر در عراق و کویت داده شده و قرار است دیگر سربازان در ایالات متحده مدال‌های خود را دریافت کنند. در مجموع هشتاد نفر از پرسنل نظامی در جریان حملات موشکی سپاه برای دریافت مدال در نظر گرفته شده بودند و این افراد بر پایه مقررات و قوانین نیروی زمینی و هوایی ارتش ارزیابی شده‌اند.

پیش از این اعلام شده بود که پنتاگون اعطای مدال به سربازان آسیب‌دیده از حمله موشکی ایران را بررسی می‌کند.

جمهوری اسلامی ایران در واکنش به کشته شدن قاسم سلیمانی توسط نیروهای آمریکایی، ۱۲ موشک بالستیک به پایگاه نیروهای آمریکایی در عراق شلیک کرد.

وزارت دفاع آمریکا پیشتر اعلام کرده بود شمار نیروهای آمریکایی که بر اثر حملات موشکی ایران به پایگاه عین‌الاسد در عراق آسیب مغزی خفیف دیده‌اند ۱۰۹ نفر است.
+23
رأی دهید
-15

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  انا بیطرف - فسا، ایران

  میگفتن که کسی تو پایگاهها نبوده و پایگاه خالی را ایران زده ولی الان 29 اسیب دیده را میخوان مدال شجاعت بدن؟لعنت به سیاست که روشنه پدر ومادر نداره و کثیفه. اگر فردا شنیدید که ترامپ و روحانی درحال قلیون کشیدن با هم دیده شدن اصلا تعجب نکنید هر چه بشه بدبختیش مال مردمه اونم ادمهایی که محتاج نون شبشون هستن
  33
  5
  ‌سه شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۰
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  زمینه سازیه ...چند وقت دیگه توی یه دادگاه شکایت مینویسند پولهای مسدود شده رو میدند بهشون نفری یه خونه میخرن!! اون پولها هم تموم بشه دادگاه حکم میده از ثروت ایرانیهای مقیم امریکا بهشون میده!!!خخخ
  29
  10
  ‌سه شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۰
  ۳۵
  استاد اعظم - ایرلند، انگلستان
  دقیقا کاری که انجام دادن چی بوده که مستحق گرفتن مدال شجاعت شدن؟ اگه فقط موضوع تحمل موج انفجار بوده که باید به تمام ملتهای جنگ زده دنیا نفری 1000 تا مدال داد
  8
  1
  ‌سه شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۹
  ۳۰
  kurosh sh - شیراز، ایران
  [::انا بیطرف - فسا، ایران::]. گزارش کامل و واقعی این حمله بزدلانه سپاه وطن فروشان به روسیه در اینترنت موجود هست . حتی گزارشگرها به داخل پایگاه رفتند و همان طور که در عکس می بینید از انجا فیلم و عکس گرفتند و با نظامیان انجا مصاحبه کردند . سپاه جنایتکار از ترس اینکه مبادا یک امریکایی کشته شود و مراکز جنایتشان بر سرشان خراب شود و دست مردم عصبانی ایران به انها برسد .قبل از حمله از طریق دولت عراق به امریکا زمان حمله را اطلاع دادند. که مقام های رسمی عراق هم انرا تائید کردند . طبق گزارش. اکثر نظامیان از ان پایگاه منتقل شدند و تعدادی هم برای حفظ امنیت پایگاه در انجا نگه داشته شدند و چونکه از زمان حمله مطلع شده بودند قبل از حمله به پناهگاه رفتند و موج انفجار در پناهگاه به انها اسیب رساند و سپاه بزدلان سوله های خالی را زد ! که خوابگاه نیروها بوده . سرداران بزدل سپاه هم برای ماله کشی گفتند هدف ما کشتار نبوده ! و فقط اسیب رساندن به تجهیزات جنگی امریکا بوده !. در عوض مثل همیشه انتقام سختی از مردم بیدفاع ایران گرفتند ! با زدن هواپیمای مسافربری و کشته شدن مردم در کرمان !
  0
  11
  ‌سه شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۶
  نظر شما چیست؟