عذرخواهی اپوزیسیون کره شمالی به خاطر زنده بودن «کیم جونگ اون»

پس از آنکه رهبر کره  شمالی شنبه این هفته با حضور در انظار عمومی به شایعات و اخبار نادرست درباره وضعیت سلامت خود پایان داد، اپوزیسیون کره شمالی از انتشار و ادعای اخبار نادرست و گمراه کننده  درباره وضعیت سلامتی رهبر کره شمالی عذرخواهی کردند.
 
به گزارش عصرایران به نقل از گاردین، "کیم جونگ اون" پس از 3 هفته غیبت در نهایت شنبه گذشته در یک مراسم عمومی افتتاح یک کارخانه تولید کودشیمیایی حضور یافت و به 2 هفته شایعه و ادعا درباره وضعیت سلامت خود پایان داد.
 
"تائه یونگ هو" سیاست‌مدار فراری کره شمالی که در انتخابات اخیر کره جنوبی به پارلمان راه یافته امروز (دوشنبه) با صدور بیانیه‌ای از ادعاهای پیشین خود بابت وضعیت سلامتی کیم جونگ اون عذرخواهی کرد.
او مدعی شده بود رهبر کره شمالی پس از عمل جراحی وضعیت وخیمی دارد و نمی‌تواند راه برود.
 
 اما حضور رهبر کره شمالی در وضعیت خوب جسمی در مراسم روز شنبه آب پاکی را روی دست اپوزیسسیون کره شمالی که منشا ادعای وضعیت وخیم جسمانی رهبر کره شمالی بودند، ریخت.
 
"تائه یونگ هو" با عذرخواهی از رای دهندگان به خودش در انتخابات مجلس کره جنوبی گفته است این اقدام (تحلیل نادرست) سبب ناامیدی رای دهندگان به او شده زیرا این رای دهندگان انتظار بالایی از توانایی او برای تجزیه و تحلیل و پیش‌بینی وقایع کره شمالی داشتند؛ اما این چهره اپوزیسیون کره شمالی که حالا سیاستمداری در کره جنوبی است، وعده داده از این پس با احتیاط بیشتر اظهار نظر کرده  و فروتنانه به وظایف نمایندگی خود در مجلس عمل خواهد کرد.
 
او گفته است:" من می‌دانم یکی از دلایلی که بسیاری از شما به عنوان یک قانونگذار به من رأی داده‌اید ، انتظار داشتن یک تحلیل و پیش‌بینی دقیق من در مورد مسائل کره شمالی بوده است. من احساس گناه و مسئولیت سنگینی می‌کنم و از همه عذرخواهی می‌کنم."
 
او در توجیه اشتباه خود به ساختار به شدت بسته حکومت کره شمالی اشاره کرده و مدعی شده:" وقتی در سال 2011 کیم جونگ ایل رهبر پیشین کره شمالی درگذشت تا زمان اعلام عمومی خبر مرگ او از تلویزیون دولتی کره شمالی حتی وزیر امور خارجه این کشور از خبر مرگ او خبر نداشت."
 
"جی سئونگ هو" دیگر چهره فراری کره شمالی که او نیز به نمایندگی پارلمان کره جنوبی انتخاب شده در اظهار نظری با عذرخواهی از مردم کره جنوبی گفته است: او اطمینان 99 درصدی داشته که کیم جونگ اون پس از عمل جراحی قلب درگذشته است و روز شنبه گذشته دولت کره شمالی خبر مرگ او را با صدور یک بیانیه اعلام خواهد کرد.
 
این چهره اپوزیسیون کره شمالی روز جمعه گذشته در مصاحبه با رویترز با ادعای مرگ کیم جونگ اون گفته بود روز شنبه قرار است دولت پیونگ یانگ خبر مرگ او را اعلام کند.
 
اما روز شنبه نه تنها خبر مرگ کیم جونگ اون اعلام نشد بلکه او با حالی خوب و به صورتی غیرمنتظره در مراسمی عمومی شرکت کرد و به همه شایعات پایان داد.
+2
رأی دهید
-15

نظر شما چیست؟