سخنگوی وزارت خارجه ایران: انتقام خون نیروهای حشدالشعبی از داعش گرفته خواهد شد

 عباس موسوی تاکید کرد که ایران «هرگونه اقدامی برای برهم زدن ثبات در عراق را مردود می‌داند

سخنگوی وزارت خارجه ایران در واکنش به کشته شدن تعدادی از نیروهای حشد الشعبی (بسیج مردمی) عراق در حمله گروه داعش گفت که «انتقام خون» آنان «گرفته خواهد شد».

عباس موسوی تاکید کرد که جمهوری اسلامی «هرگونه اقدامی برای برهم زدن ثبات و آرامش در عراق را مردود و محکوم می‌داند».

روز شنبه، ۱۳ اردیبهشت، ۱۰ نفر از نیروهای حشدالشعبی در حمله گروه داعش کشته و تعداد دیگری نیز زخمی شدند.

شبه نظامیان حشدالشعبی از گروه‌های قانونی نظامی در عراق و مورد حمایت جمهوری اسلامی است.

حمله گروه داعش به نیروهای حشدالشعبی در حالی رخ داده که برخی از مقامات جمهوری اسلامی پیش از این پایان کار گروه داعش در عراق سخن گفته بودند. از ابتدای سال میلادی حملات گروه داعش دو برابر شده است.
+2
رأی دهید
-13

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۱
  sahandogli - لندن، انگلستان
  با خروج آمریکا از عراق داعش دوباره قدرت را در عراق به دست خواهد گرفت و عراقی ها را به .. خوردنخواهد انداخت. امریکا باید هر چه زودتر از عراق خارج شود تا این عراقی ها طعم داعش را دوباره بچشنند اما آمریکا حمایت خود را از نیروهای کرد همیشه خواهد داشت و انها را با تمام قوا حمایت می کند جتی برای نیروهای پ پ گ در چند هفته گذشته وسایل پزشکی مربوط به کرونا را فرستاده است
  2
  4
  دوشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۲
  ۳۳
  loder - شیراز، ایران
  [::sahandogli - لندن، انگلستان::]. اربابت سردسته داعش است فکر کردی به دستور چه کسی حمله کردن به دستور رژیم ترور ترلامپ دوباره دارن جون میگیرن
  2
  1
  دوشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۵
  ۵۴
  ali-Dk - لونگبو، دانمارک
  مثل اینکه یادت رفت آمریکا در سوریه چه خیانتی به کردها کرد که ترامپ گفت کردها که عیسی مسیح نیستند که اردوغان دستور داد آمریکا نیروها را ببرد تا ترکیه دست به قتل عام کردها بزند که این کار را کرد آمریکا فقط دنبال منافع خودش هست بیچاره کردها به آمریکا کمک مردند تا داعش را از بین ببرند وقتی داعش را از بین بردند آمریکا رهاش کرد فکر کنم آمریکا از عراق بیرون برود ماباقی داعش از بین خواهد رفت چون داعش را خود آمریکا و اروپا به وجود آوردند فکر کنم سما هم ... فقط خوب دستمال بکش . [::sahandogli - لندن، انگلستان::].
  0
  0
  دوشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۰
  نظر شما چیست؟