برادر علی یونسی پس از ۲۴ روز بی‌خبری: امیدواریم خودکشیت نکرده باشند

ایران اینترنشنال :خانواده علی یونسی،‌ دانشجوی دانشگاه صنعتی شریف که از سوی ماموران سپاه پاسداران بازداشت‌شده،‌ درباره وضعیت جان و سلامتی او در زندان و در پی ۲۴ روز بی‌خبری ابراز نگرانی کرد.

رضا یونسی،‌ برادر این دانشجوی زندانی، روز یکشنبه ۱۴ اردیبهشت‌ماه در صفحه توییتر نوشت: «دیروز و امروز، ۱۳ و ۱۴ اردیبهشت، پدرم به دادسرای زندان اوین مراجعه کرد، اما به داخل راهش ندادند. مشخص نیست به دنبال چه داستانی هستند که بعد از ۲۴ روز، اجازه نمیدن برادرم حتی تلفن بزنه به خانواده که بدونیم سالم است.»

او اضافه کرد: «علی جان، امیدواریم که خودکشیت نکرده باشند.»

یونسی دانشجوی مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف هم‌زمان با امیرحسین مرادی دانشجوی فیزیک این دانشگاه شامگاه جمعه ۲۲ فروردین‌ماه از سوی ماموران امنیتی سپاه پاسداران و با ضرب و شتم بازداشت شدند.

ادامه بازداشت یونسی با واکنش فعالان دانشگاهی و علمی در رسانه‌های اجتماعی روبه‌رو شده است.

روز شنبه فیروز نادری،‌ از مدیران ارشد پیشین در ناسا و مشاور فعلی این سازمان، در توییتر نوشت: «این نظام که سابقه به زنجیر کشیدن دانشمندانش را دارد، از تحصیل‌کرده‌های خارج از کشور می‌خواهد که به ایران برگردند و به کشورشان خدمت کنند، در حالیکه دانشجویان ارشد ایران را به بهانه‌های ساختگی دستگیر و زندانی می‌کند.»

او بازداشت این دانشجوی برنده مدال طلای المپیاد جهانی نجوم را «عملی ضد مردمی» خوانده و خواستار آزادی او شد.

برادر یونسی پیشتر گفته بود که هنگام بازداشت ۱۲ مامور سپاه پاسداران علاوه بر ضبط وسایل شخصی او پیشانی‌اش را مجروح کرده بودند.

خواهر و برادر این دانشجوی زندانی در این مدت بارها نسبت به عدم پاسخگویی مقام‌های امنیتی و قضایی درباره دلیل بازداشت انتقاد و درباره وضعیت سلامتی برادرشان ابراز نگرانی کرده‌اند.

ماموران به خانواده یونسی گفته‌اند که برای او و دیگر دانشجوی بازداشت‌شده پرونده‌ای در شعبه شش دادسرای امنیت اوین باز شده و جعفری بازپرس پرونده  است.
+21
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۰
  vg2000 - اسلو، نروژ
  این فرقه کثیف .... هر کاری که بخواد با این مردم می کند مردم ایران هم که مثل مرده های متحرک برای مردن میرن تو صف
  0
  13
  دوشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۷:۱۴
  ۵۴
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  حتما" می خواهند وادارش کنن به اعتراف اجباری و رضا هم قبول نمیکند برای همین شاید نمی گذارند نه با خانواده تماس تلفنی داشته باشد نه ملاقات حضوری , زیر شکنجه روحی و روانی جسمیست تا بزدلا" بازجوهای اخوندهای جنایتکار یونسی را وادار به اعتراف اجباری میکنن.
  0
  7
  دوشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۶
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.