واکنش وزیر ارشاد به ماجرای روضه قمارباز و «امام حسین»: توجیه نامربوط نکنید

عباس صالحی، وزیر ارشادرادیو فردا :عباس صالحی، وزیر ارشاد از مداحان و نویسندگان خواسته از «توجیه نامربوط خطا» پرهیز کنند.

او در توئیتی که شامگاه یک‌شنبه ۱۳ اردیبهشت منتشر کرده، نوشته «تبعیض در برخورد با خطا» هم مثل توجیه نامربوط، «وجدان عمومی را رنج می‌دهد». این توئیت اشاره‌ای است به ماجرای مناجات‌خوانی محمود کریمی، مداح مشهور که داستان یک قمارباز و «امام حسین» را روایت کرد و جنجال‌برانگیز شد.

او در این حکایت گفته بود که فردی به نام خسرو عالم در خیال خود با امام سوم شیعیان قماربازی کرده و سپس توسط «حضرت زهرا» از این اقدام نهی شده است.

پخش این روضه از تلویزیون حکومت ایران جنجال‌ زیادی در شبکه‌های اجتماعی برانگیخت و بسیاری از کاربران حامی حکومت گفتند این حکایت توهین به امام سوم شیعیان بوده است.

آقای کریمی در توضیحی که روز شنبه ۱۲ اردیبهشت درباره این روضه داد گفت برداشت‌ها در این زمینه اشتباه بوده است.

محمود کریمی که از مشهورترین مداحان فعلی محسوب می‌شود و گاه در مجالس مذهبی با حضور رهبر جمهوری اسلامی به مداحی می‌پردازد، در سال‌های اخیر ماجراهای حاشیه‌برانگیزی چون هفت‌‌تیرکشی در اتوبان و اتهام شراکت در پرونده فساد حسن رعیت داشته است.
+13
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  حالا سریال خرزو خان تازه شروع شده. این همون شخصیت تخیلی برره هست که حالا ببینید چه خلافها که نکنه از توی شوار زن و بچه مردم سر در نیاره ...خخخ
  2
  19
  یکشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۹
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران

  محمود کریمی همون نبود که به سبک داج سیتی غرب وحشی وحشی رفت توی اتوبان بابایی هفت تیر کشید بعدم توپ پینگ پنگهاش هم کسی نتونست بخوره؟ قانون به این گفته میشه
  2
  25
  یکشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۰
  ۴۰
  اسپیسر - لندن، انگلستان

  خبرای ایران رو نیگاه تروخدا.
  0
  21
  یکشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۳
  ۳۳
  kasa-123 - وین، اتریش

  یه جوری حرف میزنن انگار هزار و سیصد چهارصد سال پیش اونجا بودن و همه موارد رو با. چشم خودشون دیدن واقعا باعث خجالت انسان هست.به امید روزی که در کشور ما خرافا. ت از بین بره.
  1
  22
  یکشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۸
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  به من میگن قمار باز ..با یک دله هوس باز .. یاد سوزان روشن ..خواننده خوبی بود چرا آهنگ جدید نمیده بیرون؟
  3
  4
  یکشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۵
  نظر شما چیست؟