فرماندار تهران: از فردا زدن ماسک در وسایل نقلیه عمومی اجباری است

فرماندار تهران از اجرای طرح استفاده اجباری از ماسک در مترو از روز شنبه،۱۳ اردیبهشت خبر داد.
 
پیش از این ستاد مقابله با کرونا با پیشنهاد استفاده اجباری از ماسک در مترو تهران مخالفت کرده بود.
 
عیسی فرهادی روز جمعه، ۱۲ اردیبهشت، به خبرگزاری ایسنا گفت که باید پروتکل‌های وزارت بهداشت در مقابله با ویروس کرونا در اماکن عمومی به‌ویژه مترو، اتوبوس و تاکسی با دقت باید اجرا شود.
 
به گفته وی، با آن که اکنون نیز شمار زیادی از شهروندان در وسایل حمل و نقل عمومی از ماسک استفاده می‌کنند، از فردا این موضوع جنبه اجباری خواهد داشت.
 
روز جمعه نیز فرنوش نوبخت، مدیرعامل شرکت متروی تهران و حومه گفته بود از روز ۱۳ اردیبهشت، «تمامی شهروندانی که قصد استفاده از مترو را دارند باید ماسک داشته باشند و از ورود افراد فاقد ماسک جلوگیری خواهد شد.»
 
به گفته وی، شرکت مترو از فردا، در ۲۵ ایستگاه منتخب که جمعیت بیش از ۵۰۰ هزار نفر در آن تردد می‌کند اقدام به عرضه ماسک با قیمت مصوب خواهد کرد.
 
پس از تعطیلات نوروز و شلوغ شدن دوباره خیابان‌های تهران، تصاویری از متروی این شهر منتشر شد که جمعیت زیادی در داخل خطوط مترو را نشان می‌داد.
 
در این تصاویر، تعداد قابل توجهی از مسافران، فاقد ماسک بودند.
 
پیش از این علیرضا زالی، فرمانده ستاد مبارزه با کرونا در تهران به خبرگزاری ایلنا گفته بود تنها ۵۰ درصد مسافران مترو از ماسک و دستکش استفاده می‌کنند.
+27
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  همایون شایان - اسلو، نروژ
  زوده حالا . بذار یه صد هزار نفر از بین برن بعد اگه امام زمان راضی شد استخاره کردین آیت الله ها دستور دادن به شرطه باز شدنه زیارتگاه ها البته برای شما تجارت گاه ها و اونوقت اجباریش کنین .
  2
  15
  جمعه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۵
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  با این امید که همه ان را اجرا کنند.
  0
  10
  جمعه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۳
  نظر شما چیست؟