حمله موشکی بالگردهای اسرائیلی به مواضع ایران در جنوب سوریه

دویچه وله :مواضع شبه‌نظامیان تحت حمایت ایران در سوریه بار دیگر هدف حملات هوایی اسرائیل قرار گرفته است. این حملات تلفات جانی نداشته است. بالگردهای اسرائیل از بلندی‌های جولان به سوی تل‌احمر، واقع در استان قنیطره موشک پرتاب کرده‌اند.
 
جنوب سوریه سحرگاه جمعه ۱۲ اردیبهشت (اول مه) بار دیگر هدف حملات هوایی اسرائیل قرار گرفت. ارتش اسرائیل تا لحظه انتشار این گزارش، خبر این حملات را تایید نکرده است. اخبار مربوط به حمله به درعا و همچنین منطقه غربی تل‌احمر از سوی خبرگزاری‌های بین‌المللی به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه و همچنین دفتر دیده‌بان حقوق بشر سوریه در لندن منتشر شده است.
 
خبرگزاری فرانسه (AFP) با انتشار گزارشی از دمشق، خبر از حمله بالگردهای اسرائیل به مواضع ایران و نیروهای تحت حمایت این کشور در سوریه داده است.
 
بر اساس گزارش منتشر شده از سوی این خبرگزاری، بالگردهای اسرائیلی در ساعات بامدادی روز جمعه، اول ماه مه، از بلندی‌های جولان اقدام به پرتاب موشک به جنوب سوریه نموده‌اند.
 
این خبرگزاری اعلام کرده که این حملات تلفات جانی در پی نداشته است. خبرگزاری رسمی سوریه توضیح بیشتری درباره مناطق تحت حمله موشکی بالگردهای اسرائیلی نداده است.
 
این در حالی است که دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرده که هدف از این حملات مواضع نیروهای ایران و همچنین شبه‌نظامیان تحت حمایت این کشور در سوریه بوده است.
 
اسرائیل از زمان آغاز جنگ داخلی در سوریه در سال ۲۰۱۱ به این سو، صدها بار به مواضع نیروهای دولتی سوریه و همچنین شبه‌نظامیان وابسته به ایران و حزب‌الله لبنان در سوریه حمله کرده‌  است. ارتش اسرائیل معمولا درباره این حملات اعلام موضع نمی‌کند.
حمله به مواضع ایران
خبرگزاری رویترز نیز با انتشار گزارشی حمله بالگردهای اسرائیلی به مواضع ایران در سوریه را تایید کرده است. در گزارش این خبرگزاری نیز آمده که این حملات باعث مرگ کسی نشده و صرفا خسارات مالی در پی داشته است.
 
خبرگزاری رویترز در ادامه گزارش خود نوشته است که اسرائیل با بهره‌گرفتن از بحران برخاسته از شیوع بیماری کرونا، به حملات خود در خاک سوریه ادامه داده است.
 
این خبرگزاری به نقل از نفتالی بنت، وزیر دفاع اسرائیل نوشته است که اسرائیل رویکرد خود را در قبال فعالیت‌های نظامی ایران در سوریه تغییر داده است.
 
وزیر دفاع اسرائیل گفته است که  این کشور دیگر بر آن نیست تا با اقدامات ایران در سوریه مقابله کند، بلکه خواستار بیرون راندن کامل ایران از سوریه است. بنت گفته است که اسرائیل تا خروج کامل نیروهای ایران از سوریه به مبارزه خود ادامه خواهد داد.
 
اسرائیل حضور نظامی ایران در سوریه را تهدیدی مستقیم علیه امنیت کشور خود می‌داند. افزون بر آن، مقامات اسرائیلی و از جمله بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر این کشور بارها تاکید کرده‌اند که استراتژی ایران در سوریه بر حضور دائمی آن کشور استوار است و اسرائیل حاضر به پذیرش چنین امری نیست.
+156
رأی دهید
-10

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  اسرائیلها خوب کاری میکنن مواضع نیروهای سپاه پاسداران را در خاک سوریه مورد حمله قرار میدهد . اخر این پدر سگهای جمهوری اسلامی تا کی می خواهند درسوریه و دیگر کشورها دخالت کنن ؟ افرین بر نیروهای اسرائیل که نیروهای رژیم اخوندی در سوریه را زمین گیر کرده و هروقت دلشان بخواهد به انها حمله میکنن !
  8
  117
  جمعه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۶
  ۳۵
  Farhad420 - المیره، هلند

  سردار سلامی دیگه وقتش رسیده جواب بدی ها فقط حرف که نمیشه اگر... داری جواب بده این حمله رو
  1
  84
  جمعه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۷
  ۵۰
  امیرعلی ایرانی - ویسبادن، آلمان

  [::دوستدار - استهکلم، سوئد::]. وطن فروش من به رژیم کاری ندارم اگر ایران اونجا نباشه تهران را میزنند.شاید از کلیمی های ایران باشی ولی من ایرانیم.
  88
  4
  جمعه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۲
  ۱۸
  یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک

  [::دوستدار - استهکلم، سوئد::]. یه آفرین هم به من بگو که منافقین رو در مرصاد گوشت کوبیده کردم.
  80
  2
  جمعه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۳
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  جالبترین نکته اینکه همیشه محافل اخوندی حمله را تائید ولی ادعا میکنند که کشته و مجروح و خسارت هم نداشت!!! مگر چنین چیزی امکان دارد!؟
  1
  76
  جمعه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۶
  ۴۵
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان

  خوب شد سرخر سلامی هنوز نفهمیده، وگرنه دمار از اسراییلیها در میاورد، لطفا به این سرخر خبر ندید چون اسرایلیها گناه دارند!
  1
  73
  جمعه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۲
  ۴۳
  golden remix - استکهلم، سوئد

  حتا کشورهای همسایه هم مثل ترکیه و عربها علنی میگن رژیم ایران یک کبریت ی خطر برای اسرائیل است! دشمنی سوری رژیم با اسراییل و امریکا برای دل خوش کردن یک عده گاگول است
  1
  49
  جمعه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۴
  ۵۳
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  [::امیرعلی ایرانی - ویسبادن، آلمان::]. ..نادان , تا کسی خواست بر علیه رژیم جنایتکار اخوندی و نیروهای مزدور و تروریستیش چیزی بگوید یا بنویسد فورا" متهمش میکنید به وطن فروش و غیره. اخر من وطن فروشم یا مسئولا" رژیم جنایتکار که پول مردم ایران را خرج تروریستهای داخلی و خارجی میکنند ؟
  6
  55
  جمعه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۳
  ۵۰
  امیرعلی ایرانی - ویسبادن، آلمان

  [::دوستدار - استهکلم، سوئد::]. Hur går detیا هی هور مور دو.من با رژیم ایران کری ندارم ولی جلوی کسی هستم که مخالف ایران باشه.تمام این بدبختیها به دلیل سیاست اشتباه غرب در ایران است. کتاب لودرز رالطفا مطالعه کن.کودتای 1953 مدلی است اساسی که امریکا و متحدانش پیوسته از آن برای تعویض یک رژیم استفاده کرده بودند: معرفی طرف مقابل به‌عنوان هیولا قبل از شروع عملیات. آنتونی ایدن به‌کرات مصدق را با هیتلر مقایسه می‌کرد. در یکی از مدارک منتشرشده‌ی سازمان سیا در 2013 مصدق را آن‌طور تشریح کرده که بعدها تقریباً با همان کلمات در مورد صدام حسین، معمر قزافی و یا اکنون، بشار اسد تکرار شده: «غیرقابل اطمینان، دیوانه، حیله‌گر، مکار، محرک (...) و از پرمخاطره‌ترین رهبران که ما تا به امروز با آن‌ها سروکار داشته‌ایم.» مصدق ملت ایران را علیه بریتانیا شورانده تا بریتانیا را خبیث بنامند: «او و میلیون‌ها مردم هموطنش معتقدند بریتانیا صدها سال از سرزمین آن‌ها برای تأمین منافع خود سوء‌استفاده کرده است.»
  29
  5
  شنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۱
  نظر شما چیست؟