سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا: کرونا ساخت بشر نیست، از نظر ژنتیکی هم دستکاری نشده است

یورونیوز :سازمان های اطلاعاتی آمریکا روز پنجشنبه اعلام کردند که نتیجه بررسی آنها نشان می دهد که ویروس جدید کرونا ساخت بشر نیست و از نظر ژنتیکی نیز دستکاری نشده است.
 
با این حال آژانس های اطلاعاتی ایالات متحده تاکید کرده اند که همچنان در حال بررسی منشاء بیماری همه گیر «کووید ۱۹» هستند. بنا به اعلام سازمان های اطلاعاتی آمریکا بررسی ها برای تعیین اینکه منشاء شیوع نوع جدید ویروس کرونا تماس با حیوانات یا حادثه ای در آزمایشگاه شهر ووهان در چین بوده است ادامه دارد.
 
دونالد ترامپ، رئیس جمهوری و مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا پیش از این به احتمال نقش آفرینی آزمایشگاه ویروس شناسی ووهان در شیوع ویروس جدید کرونا اشاره کرده بودند. یک هیات دیپلماتیک و پژوهشی ایالات متحده پیش از این در سال ۲۰۱۸ میلادی پس از بازدید از آزمایشگاه ویروس شناسی شهر ووهان نسبت به «ضعف امنیتی آزمایشگاه ویروس های کرونا» هشدار داده بودند.
 
دولت چین چند هفته پیش محدودیت هایی را برای انتشار نتیجه تحقیقات درباره منشاء ویروس جدید کرونا وضع کرده بود.
 
بسیاری از دانشمندان بر این باور هستند که منشاء شیوع این ویروس خفاش ها هستند اما انتقال اولیه آن به انسان به واسطه یک حیوان دیگر صورت گرفته است.
 
سخنگوی وزارت خارجه چین پیش از این ادعا کرده بود که نوع جدید ویروس کرونا اولین بار در آمریکا ظهور کرده و ارتش ایالات متحده عامل انتقال آن به چین بوده است.
 
شمار جان باختگان بر اثر ابتلا به بیماری همه گیر «کووید ۱۹» در کشورهای مختلف جهان از ۲۳۰ هزار نفر فراتر رفته است. این در حالی است که تاکنون نتیجه تست کرونای بیش از سه میلیون و ۲۶۰ هزار نفر مثبت اعلام شده است.
+10
رأی دهید
-35

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  همایون شایان - اسلو، نروژ

  بالاخره از هر جایی هم که این کرونا اومده الان مهم اینه که جلوشو بگیرین که بیشتر از این مردم کشته نشن . توی خبرها میخوندیم که داره به طرف بچه ها هم سرایت میکنه. بگیرین جلوشو . الان وقت این نیست که دنباله مقصر بگردین .
  2
  27
  ‌پنجشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۸
  ۳۹
  stockholm - استکهلم، سوئد
  سازمان اطلاغات امریکا قبل از گفتن این نوع پرت و پلاها بهتره قبلش یه ویدیوهای پخش شده از طرف کاخ سفید و سازمان بهداشت امریکا نگاهی می انداخت. در یکی ز همین ویدیو ها سخنگوی کاخ سفید با خوشحالی اعلام کرد که رئیس تیم تحقیقاتی فلان دانشگاه و ازمایشگاه امریکایی رو گرفته و زندانی کردند چون از دولت چین ماهیانه پنجاه هزار دلار میگرفته و حاسوس چین بود . خوب الان چی دارند میگند؟ امریکا انقدر اطلاغات و اخبارضد و نقیض در این چهار ماه گذشته داده که هیچ ادم عاقلی نه به حرف اونا نه به حرف هیچ سیاستمدار دیگه ای در بسیاری از کشور های دنیا اعتماد نمیکنه
  25
  29
  ‌پنجشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۰
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  آمین
  16
  3
  ‌پنجشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۳
  ۳۸
  Chokam - ری، ایران
  صد سال پیش هم انفولانزای اسپانیایی اپیدمی شدخیلی بدتر از این کرونا، اما اسمش اسپانیا چون اسپانیا بیطرف بود توی جنگ جهانی اول، تلفات انفولانزای اسپانیایی از جنگ جهانی هم بیشتربودتوی تمام مدت جنگ وبعد از آن . مثل آتشفشان میمونه اگه خاموش باشه داره زیر زمین فعالیتش رو می کنه تا یه روزی فوران کنه ،، احتمالا برای اینه بشر با حیوانات وحشی مثل خفاش و پنگولن و گربه سیویت و امثالهم ارتباط نزدیک داره تا چرخه انتقال ویروس فوران می کنه به انسان
  2
  8
  ‌پنجشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۹
  ۳۸
  freedom of the press - تهران، ایران
  شما گفتید و یه مشت احمق هم باور کردند!!! سیاستمداران اروپایی و آمریکایی به جور می خواستند از دیت نسل دیرشون که هزینه بردار بودند براشون خلاص بشوند تصمیمی اتخاذ کردند که کشوری این ویروس را بسازه حالا جین و حتی آمریکا که بیشترینتلفات را داره میده برای رد گم کردن و با هر کشور متحد باهاشون. اینها وقت سعیداستند از نسل دیرشون خلاص شوند حالا یه چند صد نفری هم جوانیکه سابقه بیماری‌های پزشکی داشتند و یا نداشتند . نسل پیر باید بروند این منطق سیاستمداران اروپایی و آمریکایی هستش و ورود به عصر جدید
  16
  9
  ‌پنجشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۳
  ۶۱
  Walter White - آلبوکرکی، ایالات متحده امریکا
  [::stockholm - استکهلم، سوئد::]. عزیز پرت و پلا رو شما داری میگی که باد روده رو ربط میدی به شقیقه و چسبیدی به تئوری توطعه که محبوب قشر بیسواد و پایین جامعست.قدیمتر ها هم یک عده خل مشنگ میگفتن ویروس ایدز سلاح بیولوژیکی چین بوده به بیرون درز کرده.
  8
  21
  ‌پنجشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۱
  ۶۱
  Walter White - آلبوکرکی، ایالات متحده امریکا
  [::freedom of the press - تهران، ایران::]. اتفاقا احمق بیسوادها و بی مطالعه هایی هستن که جای کمی مطالعه و دیدن واقعیت ها سراغ تئوری توطعه و شایعات شبکه های اجتماعی میرن.
  6
  7
  جمعه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۴
  ۶۱
  Walter White - آلبوکرکی، ایالات متحده امریکا
  [::freedom of the press - تهران، ایران::]. آخه نادان،هزینه ای که نسل پیر چند سالی روی دست دولتها میگذاره درمقابل ضرر وخشتناک اقتصادی کرونا و سقوط اقتصاد و بحران هنگفت مالی که جهان داره تجربه میکنه مثل قطره ای آب در مقابل اقیانوس هست. این حرفهای بچه گانه و ابلهانه واقعا کمدی هست.
  6
  4
  جمعه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۳
  ۳۹
  stockholm - استکهلم، سوئد
  [::Walter White - آلبوکرکی، ایالات متحده امریکا::]. بیسواد و احمق و نادان خود شخص ناقص العقل خودت هستی که دخیل بستی به امزاده ترامپ و هذیانهای رئیس جمهور امریکا رو که جهت درمان کرونا ماده شوستشو دهنده میگه تزریق کنید مورد باور شماست
  0
  4
  یکشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۷
  نظر شما چیست؟