اخباری از کشته شدن دو ایرانی در بمباران ارتش ترکیه علیه شهر کردنشین اشنویه

العربیه :عبدالسلام مام عزیزی فرماندار شهر اشنویه (در آذربایجان‌غربی) در مرز با ترکیه، عصر چهارشنبه 29 آوریل در مصاحبه با خبرگزاری مهر تأکید کرد، در پی اقدام ترکیه در بمباران منطقه مرزی میان دو کشور، دو نفر کشته شدند.
 
مام عزیزی اظهار داشت: «اخبار مربوط به بمباران مرز اشنویه با عراق، صحت دارد، اما این اقدام نظامی در خاک عراق بوده و هیچ تعرضی به خاک ایران، صورت نگرفته است».
 
مام عزیزی در مصاحبه با خبرگزاری مهر در رابطه با انتشار خبرهایی پیرامون اقدام ترکیه در بمباران مناطق مرزی اشنویه و کشته‌شدن دو تن شهروندان، افزود: خبر بمباران مناطق مرزی اشنویه با عراق صحت دارد، اما این اقدام نظامی در خاک ایران انجام نشده است.
 
او در مورد میزان درستی خبر کشته شدن دو نفر از اهالی اشنویه در این بمباران، افزود: «در این بمباران، دو نفر جان خود را از دست دادند اما هویت جانباختگان و اینکه آیا آنها، اتباع ایران بودند یا کشوری دیگر، هنوز مشخص نشده و موضوع از سوی کنسولگری در حال پیگیری است».
 
مام عزیزی خاطرنشان کرد: «صحت این خبر تا این لحظه از سوی مقامات رسمی، تأیید یا تکذیب نشده و هنوز مسئولان امور، هیچ واکنشی نشان نداده‌اند».
 
براساس برخی منابع خبری، در پی بمباران مناطق مرزی اشنویه در استان آذربایجان‌غربی از سوی ارتش ترکیه، دو کُرد ساکن این شهر، کشته شدند.
 
اشنویه، شهری کردنشین واقع در استان آذربایجان غربی در نزدیکی مثلث مرزی عراق-ترکیه و ایران، در منطقه‌ای از کوهستان‌های مرتفع قرار گرفته و کانون حضور عناصر نظامی سازمان‌های کرد ایرانی و ترک است.
 
شایان ذکر است که گونه‌ای همکاری نظامی و امنیتی میان ترکیه و ایران در راستای رویارویی با سازمان‌های کرد، وجود دارد که هر از گاهی با نیروهای مسلح دو کشور، وارد درگیری نظامی می‌شوند.
 
ایران پس از ترکیه، با حدود 9 میلیون نفر کرد، بیشترین جمعیت کردها را داشته که در استان‌های شمال غربی و غرب ایران، شامل آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه و ایلام، سکونت دارند.
+21
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  همیشه در جمعیت کردها غلو میکنید. کردها در بیشترین حالت هم محاسبه کنید در ایران کمتر از 5میلیون هستن. چطوری حساب میکنید میشه 9میلیون! نصف استانهای کرمانشاه و ایلام و 80درصد استان کردستان و 10درصد استان ازربایجان غربی رو کرد در نظر بگیرید میشه کمتر از 3میلیون. 1میلیون هم در نقاط دیگه ایران میشه کمتر از 4میلیون. اگر ایرانشناسیتو ضعیفه مقاله ترشح نکنید.
  4
  8
  ‌پنجشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۹
  ۴۲
  Salabat - تهران، ایران
  این که زیاد مهم نیست، مهم اینکه یه وقت خدای نکرده کسی به خلیج فارس نگه خلیج عربی! اینکه الان چینی ها دارن توش جولان میدن و منابعش رو غارت میکنن که اهمیتی نداره! راستی از دریای روسیه (دریای خزر) چه خبر؟ ولش کن، اونم مهم نیست، فقط کسی نگه خلیج عربی!
  1
  12
  ‌پنجشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۹
  نظر شما چیست؟