اعتراف سمسار قلابی به سرقت‌های میلیاردی

شرق: سارقی که با دستبرد به هفت خانه 15 میلیارد ریال سرقت کرده بود، به دام افتاد.

به گزارش خبرنگار ما هشتم اسفند سال گذشته مأموران کلانتری 112 ابوسعید در پی تماس یکی از شهروندان با مرکز فوریت‌های پلیسی 110 در جریان وقوع سرقت از منزل او قرار گرفتند.

پس از حضور مأموران در محل شاکی توضیح داد سارق یا سارقان با استفاده از لوله گاز و پس از شکستن شیشه پنجره ‌بالکن وارد منزل او شده و مقداری طلا، جواهرات، دلار و یورو به ارزش حدود هشت میلیارد ریال سرقت کرده‌اند.

پرونده با موضوع سرقت منزل تشکیل شد و برای رسیدگی تخصصی با دستور بازپرس شعبه دوم دادسرای ناحیه 34 تهران در اختیار کارآگاهان پایگاه هشتم پلیس آگاهی قرار گرفت.

کارآگاهان با مراجعه به محل سرقت و با انجام تحقیقات میدانی فهمیدند سرقت توسط یک سارق انجام شده است. آنها در ادامه تصویری از سارق را به‌ دست آوردند. تصویر به‌دست‌آمده به رؤیت شاکی رسید. او در همان ابتدا متهم را شناخت و اعلام کرد این سارق چند روز قبل به ‌عنوان سمسار به منزل او مراجعه کرده بود و قصد خرید چند وسیله خانه را داشت ولی معامله‌ای انجام نشد و از آنجا رفت.

کارآگاهان در بررسی‌های تکمیلی متوجه شدند سارق 39ساله محسن نام دارد و دارای چندین فقره سابقه کیفری به اتهام سرقت است. آنها با شناسایی مخفیگاه متهم در شهرستان نسیم‌شهر و اخذ نیابت قضائی موفق شدند او را دستگیر کنند.

محسن پس از انتقال به پلیس آگاهی علاوه بر سرقت از منزل شاکی به هفت فقره سرقت مشابه دیگر اقرار کرد و گفت به‌عنوان دوره‌گرد و سمسار در محل‌های مختلف پرسه می‌زد و با دعوت شهروندان وارد ساختمان آنها می‌شد. سپس با بررسی دقیق محل و شناسایی وضعیت اموال باارزش و بررسی راه‌های ورود و خروج منزل، در فرصت مناسب دیگری از طریق بالکن وارد ساختمان می‌شد و پس از سرقت فرار می‌کرد.

سرهنگ کارآگاه علی عزیزخانی، رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران با بیان اینکه کارشناسان ارزش ریالی اموال سرقتی در پرونده‌ها را 15 میلیارد ریال برآورد کرده‌اند، گفت: با توجه به اعتراف صریح متهم، همه مال‌باختگان شناسایی شدند و متهم با قرار صادره از سوی شعبه دوم بازپرسی دادسرای ناحیه 34 تهران روانه زندان شد.
+2
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟