آیا فاموتیدین می‌تواند کووید ۱۹ را درمان کند؟

دویچه وله :دانشمندان در بیمارستان‌های شهر نیویورک مشغول مطالعه بر روی داروی فاموتیدین هستند تا ببینند ماده موثر موجود در آن به نام Pepcid می‌تواند منجر به بهبود شرایط بیماران مبتلا به کووید ۱۹ شود یا نه.
 
به گزارش دیلی میل؛ محققان در اولین کارآزمایی بالینی، این دارو را در بیمارستان نورد ول هلث برای ۱۸۷ بیمار استفاده کرده‌اند و اگر اثرات مثبت آن را ببینند، این تعداد به ۱۲۰۰ نفر افزایش می‌یابد.
 
نخستین بار پزشکان چینی در ووهان متوجه شدند نرخ بهبودی در میان افراد سالمند چینی که به جای امپرازول، فاموتیدین مصرف می‌کنند، بسیار بالاتر است. البته به گفته دکتر کوین تریسی، از محققان این مطالعه، علیرغم تأثیرات مثبت فاموتیدین بر بیماران مبتلا به کووید ۱۹، این دارو ممکن است برای همه مؤثر نباشد.
 
وی می‌گوید: «بنابراین شما نباید به داروخانه بروید و برای پیشگیری یا درمان عفونت کووید ۱۹، خودسرانه فاموتیدین خریداری و مصرف کنید.»
 
محققان نیز فعلا درباره چشم‌انداز استفاده از این دارو اطلاعاتی ارائه نمی‌کنند و این روند حداقل تا مشخص شدن نتایج اولیه تاثیر مصرف آن روی بیماران مورد مطالعه ادامه می‌یابد. انتظار می‌رود نتایج اولیه آزمایش بالینی بر روی این دارو طی چند هفته آینده منتشر شود.
+1
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟