برای درمان کرونا، حمام آفتاب نگیرید!

دویچه وله :به گفته کارشناسان، گرفتن حمام آفتاب برای خود درمانی کووید ۱۹ یا برای پیشگیری از این عفونت، اصلا راهکار مناسبی نیست.
 
به گزارش پرتال خبری RND در  آلمان؛ سخنگوی اداره فدرال حفاظت از تشعشعات (BfS) این کشور روز جمعه گفت: «اشعه ماوراء بنفش نوع UV-C اگرچه باعث استریل کردن سطوح و از بین رفتن ویروس می‌شود، اما در انسان‌ها تاثیرات بسیار منفی روی سیستم ایمنی بدن دارد. پس اگر مبتلا به هر نوع بیماری هستید، نباید خود را در معرض تابش مستقیم آفتاب قرار دهید.»
 
این در حالی است که شامگاه پنجشنبه گذشته، رییس جمهور ترامپ در یک کنفرانس مطبوعاتی در کاخ سفید گفت که نور آفتاب می‌تواند قاتل ویروس باشد و به مردم توصیه کرد از خورشید لذت ببرند.
 
سخنگوی BfS اما گفته: «آفتاب گرفتن برای طولانی مدت و به طور محافظت نشده، همچنین خطر ابتلا به سرطان پوست را افزایش می‌دهد و به دی‌ان‌آ آسیب می‌رساند.»
 
ترامپ البته اولین کسی نیست که قرار گرفتن در معرض نور خورشید را به عنوان یک درمان برای کووید ۱۹ معرفی می‌کند. اخیرا گزارش‌هایی از ارتباط احتمالی بین اشعه UV-C خورشید و مهار ویروس کرونا منتشر شده است. اما BfS هشدار می‌دهد: هر کس فکر کند که پرتوهای خورشید ویروس را از بین برده و کووید ۱۹ را درمان می‌کند، سخت در اشتباه است.
 
در حال حاضر لامپ های UV-C در سیستم‌های ضدعفونی استخرها یا آزمایشگاه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. به هر حال کارشناسان BfS می‌گویند، فراموش نکنید که به خاطر عوارض یاد شده، در هیچ شرایطی نباید به لامپ‌های UV-C نگاه کنید، زیر آنها بایستید و یا حتی قسمت‌هایی از بدن خود را در زیر آنها نگه دارید.
+4
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟