مطهری: محمود صادقی حرف‌ صادق لاریجانی را مزخرف دانست، هفت ماه حبس گرفت

رادیو فردا :علی مطهری، نماینده مجلس، در نامه‌ای به رئیس قوه قضاییه به تشریح جزئیات صدور حکم ۲۱ ماه حبس برای محمود صادقی، دیگر نماینده مجلس، پرداخت.
 
در این نامه که روز دوشنبه ۸ اردیبهشت منتشر شده، آقای مطهری نوشته پس از این که محمود صادقی در یک سخنرانی «تعبیر مزخرفات» را برای سخنان صادق لاریجانی به کار برد، از او طرح شکایت شد و این شکایت منجر به صدور حکم ۷ ماه حبس شد.
 
آقای صادقی آذر سال ۹۵ و پس از مجادلات لفظی رسانه‌ای با صادق لاریجانی درباره حساب‌های قوه قضاییه، در یک سخنرانی در دانشگاه شیراز گفت که پاسخ لاریجانی درباره ابهامات مربوط به این حساب‌ها «مزخرفات» بوده است. صادق لاریجانی در آن زمانی رئیس قوه قضاییه بود.
 
به نوشته علی مطهری، ۱۴ ماه از حکم حبس محمود صادقی نیز به دلیل ««تمرد در برابر عوامل امنیت دادستانی تهران» صادر شده است.
 
در آذرماه ۹۵، ماموران امنیتی برای بازداشت محمود صادقی به مقابل منزل او رفتند ولی پس از این که او در این باره اطلاع‌رسانی کرد و برخی از نمایندگان مجلس و حامیان این نماینده مقابل منزلش تجمع کردند، ماموران موفق به بازداشت او نشدند.
 
آقای مطهری در نامه‌اش تاکید کرده که حضور شبانه ماموران برای بازداشت محمود صادقی «غیرقانونی» بوده است.
 
به گفته او، با توجه به این که صادق لاریجانی گفته «شخصا شکایتی» ندارم، در حکم محمود صادقی «تخفیف موثر» داده شود.
 
محمود صادقی پیش از این گفته بود که حکم صادرشده برای وی به دادگاه تجدیدنظر ارسال شده است. او علاوه بر ۲۱ ماه حبس به ۵ میلیون تومان جزای نقدی نیز محکوم شده است.
+0
رأی دهید
-13

نظر شما چیست؟