کلاهبرداری ۴ میلیاردی یک زن با وعده اعزام به اروپا

زنی که به بهانه اخذ ویزا و اعزام به خارج از کشور بیش از ۴ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود، دستگیر شد
به گزارش خبرنگار ایران آنلاین، اواخر دی ماه سال گذشته پرونده‌ای با موضوع کلاهبرداری از شعبه یکم بازپرسی دادسرای ناحیه دوم تهران به پایگاه دوم پلیس آگاهی پایتخت ارجاع شد.
 
، سرهنگ کارآگاه مسعود شیرمحمدی جانشین پایگاه دوم پلیس آگاهی پایتخت در این باره گفت: تحقیقات پلیسی حکایت از این داشت، شاکی پرونده از طریق دوستان خود با خانمی به نام مریم ۵۲ ساله آشنا شده که به آنان وعده‌ اخذ ویزا و اقامت کشور‌های اروپایی را داده و با ارائه تصاویر خود با تعدادی از سفرا و مقامات رسمی اروپایی، اعتماد شاکی را جلب کرده و و پس از اخذ مبلغ یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال از شاکی به وی ویزای کشور هلند را ارائه که پس از عزیمت شاکی به فرودگاه متوجه جعلی بودن ویزا شده است.
 
وی گفت: بلافاصله کارآگاهان تیم مبارزه با جعل و کلاهبرداری این پایگاه با انجام تحقیقات میدانی متوجه شدند مریم با همین عنوان مجرمانه پرونده‌های مفتوح دیگری نیز دارد که پس از تجمیع اطلاعات به دست آمده و با هماهنگی بازپرس پرونده و انجام یکسری اقدامات پلیسی کاراگاهان موفق شدند مخفیگاه وی را در جنت آباد شناسایی و در بیست و پنجم فروردین ماه وی را در مخفیگاهش دستگیر کنند.
 
این مقام انتظامی در خصوص اظهارات متهم گفت: مریم پس از انتقال به پلیس آگاهی ضمن قبول بزه کلاهبرداری به کارآگاهان گفت، در زمینه دلالی ملک فعالیت دارد و طی چند سال گذشته به علت حضور دخترش در کشور‌های اروپایی چندین مرتبه به آن کشور‌ها مسافرت داشته و در آنجا طی مراسماتی که مقامات آن کشور‌ها بودند شرکت می‌کردم و با آن‌ها عکس یادگاری می‌انداختم.
 
سرهنگ شیر محمدی افزود: مریم در خصوص علت شروع به جرم کلاهبرداری به کارآگاهان گفت، در چند وقت اخیر به مشکلات مالی برخورد کرده بودم و برای جبران آن تصمیم گرفتم به بهانه اخذ ویزا کلاهبرداری کنم و متواری شوم.
 
جانشین پایگاه دوم پلیس آگاهی بااشاره به اینکه در مجموع متهم ۴ میلیارد ریال از سه مال باخته کلاهبرداری کرده است، گفت: متهم با صدور قرار وثیقه روانه زندان شده است و اقدامات پلیسی برای شناسایی سایر مال باختگان ادامه دارد.
+4
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟