عیسی کلانتری: دانشجویان خط امام مشتی خودسر بودند که باید بازخواست می‌شدند

العربیه :عیسی کلانتری، رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست با تاکید بر اینکه تسخیر سفارت آمریکا را قبول ندارد، تاکید کرد که «ما آنارشسیت نبودیم.»

او که برادر کوچکتر موسی کلانتری وزیر راه در دولت ابوالحسن بنی صدر است، که هم‌اکنون به عنوان معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست فعالیت می‌کند، در گفت‌وگو با رسانه «عبدی میدیا» که سه شنبه 28 اوریل در سایت «مدآرا» انتشار یافت، دراظهار نظر پیرامون اشغال سفارت آمریکا توسط داشنجویان پیرو خط امام واقدامات مشابه همچون حمله به سفارت خانه های دیگر مانند حمله به سفارت پادشاهی عربی سعودی و بریتانیا در تهران گفت: «تسخیر سفارت را قبول ندارم».
 
کلانتر افزود: «چرا که ما بالاخره در یک جامعه جهانی زندگی می‌کنیم و یک اصولی را پذیرفته ایم. شما (دانشجویان) خیلی راحت می‌توانستید با آمریکا قطع رابطه کنید. می توانستید سفیر آمریکا را از کشور اخراج کنید، می توانستید سفارت آمریکا را تعطیل کنید. ولی اینکه یک مشت دانشجو بخواهند از دیوار بالا بروند و . . . دانشجو که نماینده مردم نیستند، نماینده ملت نیستند. خوب در این سفارتخانه جاسوسی می‌کردند جاسوس‌ها را بیرون می‌کردید. ما حق نداریم به کشوری بگوییم بیایند در کشور سفارتخانه باز کنند وبعد بخواهیم بریزیم تسخیر کنیم، اشغال کنیم، گروگان بگیریم! در دولت هم توجیه‌هایی می‌کنند خانم ابتکار یا آقای بی طرف این اقدامشان را توجیه کنند این اقدام توجیه پذیر نیست.»
 
کلانتری در ادامه با تاکید بر نادرست بودن این ایده که « که من انقلابی ام باید خلاف سیاست های دولت رفتار کنم.» افزود: اگر کسی را نمی خواستیم خب خیلی راحت بیرون می کردیم. تعطیل می کردیم. الان مثلاً ما اسراییل را به رسمیت نمی شناسیم سفارتش را تعطیل کردیم رابطه ای هم نداریم. این حق ماست ولی اینکه من خوشم نمی آید بریزم آتش بزنم بُکشم! این رسم کشور داری نیست.
 
کلانتری با توصیف دانشجویان خط امام به عنوان «گروه های انقلابی خودسر»، تاکید کرد: «آنها ممکن است یک کاری بکنند. ولی حکومت باید با آنها برخورد می‌کرد. ما دولت داشتیم.».
+40
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۹
  aarian - تهران، ایران

  حالا ۴۰ سال بعد یادتون افتاد؟ اصلا این انقلاب با وحشیگری شروع شد و با وحشیگری ادامه پیدا کرد و اگر سرکوب و قتل و وحشت نبود جمهوری اسلامی دوام نمیاورد
  1
  21
  ‌سه شنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۷
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  شما زدید سر و صورت نسل بعداز خودتون رو قهوه ای کردید رفت!
  1
  16
  ‌سه شنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۷
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  اصلا خود امام امت هم خود سر بود. چون در بالا بی‌ سر بود. گچ سفید بجای مغز سفید. ریق زدید به مملکت. حالا همه پشیمان.دیروز یکی‌ از دوستان یک عکسی‌ فرستاد. هر دو تا کنار هم. یکی‌ در لباس خلبانی در کنار جنگنده ف‌۴. دیگری در عبا .چمبوله زده بر روی زمین و داره با آفتابه وضو می‌‌گیرد. متن عکس. اگر ب. کسی‌ بگوهیم. سمت چپی را بیرون کردیم. تا سمت راستی‌ را بیاوریم سر کار. تست الکل که هیچی‌. می‌‌برن. قرنطینه واسه ترک شیشه.حال دیگر فانتزی خود. کدام کدام سمت عکس است؟
  1
  13
  ‌سه شنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۳
  ۳۸
  Chokam - ری، ایران
  آنارشیست نبودن شیعه ۱۲ امامی بودن اما با آنارشیستها متحد شدن ، این فقط شیعیان ایران بودن که با آنارشیستها متحد شدن مارکسیست اسلامی شدن برعلیه شاه، اما توی جاهای دیگه مثل سوریه برعکس بودآنجاشیعیان با بشار متحد شدن و با آنارشیستها جنگیدن
  1
  12
  ‌سه شنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۷
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  بازرگان برخورد کرد ولی کسی به حرفش گوش نکرد.
  0
  0
  ‌پنجشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۸
  نظر شما چیست؟