بریتانیا به هر خانواده کادر درمانیِ قربانی کرونا ۶۰ هزار پوند می‌پردازد

بریتانیا ۶۰ هزار پوند به هر کدام از خانواده‌های کارکنان سرویس سلامت همگانی این کشور که قربانی بیماری کووید ۱۹ شده‌اند،‌ می‌پردازد.
 
وزیر بهداشت بریتانیا با اعلام این مطلب همچنین از اجرای طرحی موسوم به «بیمه عمر» برای کارکنان سرویس سلامت همگانی موسوم به ان چ اس (NHS) خبر داد که کلیه پرسنل درمانی فعال در صف مقدم مبارزه با بیماری‌ها از جمله کادر پزشکی را شامل می‌شود.
 
بر این اساس و طبق تایید وزارت بهداشت بریتانیا خانواده‌های کارکنان NHS که در پی ابتلا به بیماری کووید ۱۹ جان باخته‌اند مبلغ ۶۰ هزار پوند (حدود ۶۹ هزار یورو) دریافت خواهند کرد.
 
تاکنون ۸۲ کارمند سرویس سلامت همگانی بریتانیا و ۱۶ فرد فعال در بخش خدمات بیمارستانی و درمانی این کشور به دلیل ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند.
مت هنکاک،‌ وزیر بهداشت بریتانیا می‌گوید این افراد زندگی خود را برای مراقبت از دیگران به خطر انداخته و جان خود را در همین راه از دست داده‌اند. وی تاکید دارد که به شخصه عمیقا احساس می‌کند که وظیقه دارد مراقب عزیزان و بستگان این افراد باشد.
 
 به گفته مقامات بهداشتی بریتانیا در شبانه روز گذشته ۳۶۰ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان جان خود را از دست دادند که آمار مرگ در اثر بیماری کووید۱۹ را به ۲۱ هزار و ۹۲ نفر افزایش داد.
 
همچنین به گفته وزیر بهداشت بریتانیا ۸۲ نفر از کارکنان سیستم خدمات درمانی عمومی بریتانیا، ان اچ اس و همچنین ۱۶ نفر از افرادی که درآسایشگاه ها کار می‌کردند در اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند.
دولت ضمن تقدیر از آنچه که فداکاری این افراد خوانده شد، اعلام کرده به خانواده این افراد ۶۰ هزار پوند پرداخت خواهد کرد.
 
+35
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  یه جور توهین هست. یعنی اگه پول میخواهید باباتون رو بفرستید بره مبارزه با کرونا!! با قیمت گذاری روی جان انسانها مخالف هستم
  21
  5
  دوشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۶
  ۳۹
  aarian - تهران، ایران

  اینها رو ببین چطور مواظب کادر درمانیشون هستند ما رو ببین که پرستاران فداکارمون اگر در اثر خدمت به بیماران کرونا فوت کنند با اجازه رهبر "انشاالئه شهید" محسوب میشوند!
  4
  24
  دوشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۰
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  حکومت ایران نیز در اقدامی مشابه، خانواده های پزشکان فوت شده را به جرم مقایسه، زندانی و اعدام کرد!
  2
  19
  دوشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۹
  ۳۸
  Chokam - ری، ایران
  ۶۰ هزار پوند! بخاطر همینه که مردم انگلیس دولت خودشون رو دوست دارند برای اینکه براشون پول می سازه حتی به قیمت بدبخت کردن ملتهای دیگه، به قیمت حمله به عراق ونابودی عراق توسط بلر، به قیمت کودتا ۲۸ مرداد علیه مصدق توسط چرچیل
  7
  8
  دوشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۶
  ۳۳
  kasa-123 - وین، اتریش
  دقیقا مثل ایران.به هر پرستار یه ویلا یه مرسدس بنز.دیگه اصلا نمیدونن چی بگن .فقط شانس بیارن حقوق این چند ماه رو گرفته باشن .اینقد این جمهوری اسلامی برکات داره . ملت نمیدونن چیکار کنن یا به چه صورتی تشکر کنن.
  3
  12
  ‌سه شنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۱:۴۳
  نظر شما چیست؟