دادستان تهران: ادمین کانال خبرگزاری ایلنا همچنان بازداشت است

العربیه :دادستان تهران دوشنبه 27 آوریل 2020 از ادامه بازداشت ادمین کانال تلگرامی خبرگزاری ایلنا خبر داد.
 
پس از شیوع کرونا در ایران، بازار روش‌های درمان طب اسلامی نیز داغ شد و بسیاری از افراد با داشتن مجوز فعالیت یا بدون داشتن آن که خود را در این حوزه متخصص معرفی می‌کنند، توصیه‌ها و داروهایی برای پیشگیری و درمان بیماری کرونا ارائه کردند.
 
این شیوه‌ها که درستی تاثیر هیچ یک از آنها ثابت نشده گاه دستمایه طنزپردازی کاریکاتوریست‌ها شده که یکی از آنها کاریکاتوری است که در کانال تلگرامی خبرگزاری کار ایران (ایلنا) منتشر و باعث بازداشت مسئول این خبرگزاری و ادمین کانال شد.
 
بر اساس گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، علی القاصی اعلام کرد که پس از انتشار تصویری منتسب به خبرگزاری ایلنا که طی روزهای اخیر جنجال به پا کرد، «ادمین کانال و مسئول خبرگزاری در همان شب انتشار تصویر بازداشت شدند». به گفته او، «ادمین کانال تلگرامی همچنان بازداشت است و دستور برای شناسایی عوامل و مرتبطین در دستور کار قرار دارد».
 
گفتنی است، طی روزهای اخیر تصویری منتسب به خبرگزاری ایلنا در فضای مجازی منتشر شد که در آن روش‌های توصیه شده از سوی طب اسلامی برای درمان کرونا را به سخره می‌گیرد.
این در حالی است که خبرگزاری ایلنا، با انتشار تکذیبیه در تاریخ 23 و 24 آوریل، «انتساب کاریکاتور غیراخلاقی طب اسلامی به ایلنا» را را رد و اعلام کرد که «حق پیگیری قانونی» را برای خود «محفوظ» می‌داند.
 
این خبرگزاری در ادامه تاکید کرد که ضمن «تکذیب» چنین اقدامی، آن را به «عده‌ای مخالف اندیشه و خط فکری این خبرگزاری» نسبت داد که از نام و لگوی ایلنا، سوءاستفاده کردند.
+2
رأی دهید
-41

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۰
  آش با جاش - سیاهکل، ایران

  حتی چیزی رو که خودشون میگویند رو نمیشه به تصویر کشید. چون احمقانه اس.... شب قدر و عاشورا تاسوعا یادتون نره ملت مخلص.
  1
  24
  دوشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۹
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان

  به این می‌‌گویند. دولت امام زمان. هر که روغن به مقعد این‌ها پمپ کند. بازداشت نمی‌‌شود.انسان شک می‌‌کند، که از روغن خوششان می‌‌آید. یا از قیف روغن ؟ ولی‌ اون که دست می‌‌اندازد .بازداشت می‌‌شود. امان از دست این راهیان راه کربلا. که قیف را بیشتر عاشق هستند .از راه کربلا
  1
  26
  دوشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۶
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  آینه چون روی تو را بنمود راست/ خود شکن آینه شکستن خطاست
  0
  15
  دوشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۶
  ۵۸
  فضول بک - سوئد، سوئد
  به نظر اینجانب اون یارو توی عکس کاریکاتور. پرستار نیست و اون کلاش(عمامه اش) فیک است. ایشان خودش دکتر هذیان گویان و با دوای آیه هفتم صحیفه سجاد . از کاخ سد لتیان مشغول طبابت هستنند
  0
  5
  دوشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۰
  نظر شما چیست؟