بوریس جانسون بعد از بازگشت به کار: محدودیت‌ها در بریتانیا فعلا برقرار است

بی بی سی : بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا که یک ماه پیش به کرونا مبتلا شده بود، در اولین سخنرانی خود بعد از بازگشت به کار هشدار داد که بریتانیا "در دوره ریسک حداکثری" شیوع ویروس کرونا است و از مردم خواست قرنطینه را ادامه دهند و صبور باشند.
 
آقای جانسون یکشنبه شب، سه هفته بعد از بستری شدن در بیمارستان به شماره ۱۰ داونینگ استریت برگشت و امروز ریاست جلسه کابینه را بر عهده گرفت.
 
او در دوره درمان در بیمارستان به دلیل وخامت حالش به بخش مراقبت‌های ویژه منتقل شد و بعد از ترخیص از بیمارستان دوره نقاهت خود را خارج از لندن گذراند.
 
بازگشت آقای جانسون به کار با موج انتقادها از دولت بریتانیا به دلیل شیوه مدیریت مقابله با شیوع کرونا، از جمله کمبود وسایل محافظتی برای کارکنان نظام خدمات درمانی و همین طور محدودیت در انجام آزمایش‌های تشخیصی هم‌زمان شده است.
 
بر اساس آمار رسمی تا کنون بیش از ۲۰ هزار و ۷۰۰ نفر در بیمارستان‌های بریتانیا جان خود را به دلیل ابتلا به کووید-۱۹ از دست داده‌اند و نتیجه آزمایش بیش از ۱۵۰ هزار نفر مثبت بوده است.
 
آقای جانسون در حالی خواهان ادامه مقررات قرنطینه در بریتانیا شده که کشورهای اروپایی دیگر مانند آلمان، ایتالیا و فرانسه کاهش محدودیت‌ها را آغاز کرده‌اند.

"دزدی که ناغافل حمله کرد"بوریس جانسون در نطق خود مقابل دفتر نخست وزیری خواهان ادامه محدودیت‌ها شد و گفت که نمی‌پذیرد "تمام تلاش‌ها و از خودگذشتگی‌ مردم بریتانیا هدر برود" و آنها با خطر موج دوم ابتلا روبرو شوند.
 
بریتانیا از پنج هفته پیش مقررات قرنطینه عمومی اعلام کرده و این محدودیت‌ها تا دست کم ده روز دیگر ادامه خواهد داشت.
 
آقای جانسون گفت که شواهد واقعی مانند کاهش تعداد بیماران در بیمارستان‌ها و بستری در بخش مراقبت‌های ویژه نشان می‌دهد که بریتانیا در حال گذر از دوره اوج فراگیری است.
 
او گفت: "اگر ویروس را به یک مهاجم تشبیه کنیم، مثل دزدی که ناغافل حمله می‌کند - و من از تجربه شخصی‌ام به شما می‌گویم که دقیقا همین طور است - الان زمانی است که همگی با هم با دزد گلاویز شده و او را نقش زمین کرده‌ایم."
 
نخست وزیر بریتانیا گفت با این وجود تا زمانی که لازم باشد محدودیت‌ها ادامه پیدا خواهد کرد.
 
ادامه این محدودیت‌ها با انتقادهایی حتی از درون حزب محافظه‌کار، حزبی که آقای جانسون رهبری آن را برعهده دارد، روبرو است و منتقدانی که خواهان کاهش آن هستند، درباره پیامدهای اقتصادی این محدودیت‌ها هشدار می‌دهند.
+10
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟