ویروس کرونا از طریق بسته‌های غذایی منتقل نمی‌شود!

دویچه وله :علیرغم ترس از آلودگی احتمالی بسته‌بندی مواد غذایی، در حال حاضر هیچ مدرکی مبنی بر خطر انتقال ویروس کرونا از طریق بسته‌های غذایی وجود ندارد و این را کارشناسان سازمان غذا و داروی ایالات متحده آمریکا می‌گویند.
 
به گزارش پایگاه خبری سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA)؛ این سازمان به تازگی به مصرف‌‌کنندگان اطمینان داده که ویروس کرونا از طریق عطسه و سرفه، قابلیت انتقال از طریق انسان به انسان را دارد؛ بر خلاف ویروس‌های دستگاه گوارش مانند نورو ویروس و ویروس هپاتیت A که معمولا افراد را از طریق غذای آلوده بیمار می‌کنند.
 
با این حال کارشناسان این سازمان تاکید می‌کنند برای کاهش استرس و ترس ناشی از آلودگی بسته‌های غذایی، هنگام خرید چند نکته را در نظر داشته باشید:
 
در فروشگاه و هنگام خرید، از دستکش و ماسک استفاده کنید.
 
دستمال مرطوب حاوی الکل به همراه داشته باشید و سبد خرید را پاک کنید. اگر از کیسه‌های خرید قابل استفاده مجدد استفاده می‌کنید، قبل از هر بار استفاده آنها را تمیز کنید.
 
در حین خرید، فاصله اجتماعی را رعایت و حداقل ۲ متر از دیگران فاصله داشته باشید.
 
هنگام بازگشت به خانه دستان خود را با آب گرم و صابون بشویید.
 
اگرچه هیچ مدرکی مبنی بر خطر انتقال از طریق بسته‌های غذایی وجود ندارد، با این حال، در صورت تمایل می‌توانید بسته بندی محصول را پاک کرده و به عنوان یک احتیاط اضافی اجازه دهید در مجاورت هوا خشک شود.
+5
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۱
  Walter White - آلبوکرکی، ایالات متحده امریکا
  به این مطلب باید با شک نگاه کرد. وقتی اعلام شده ویروس تا ۷۲ ساعت روی سطوح از جمله پلاستیک باقی میمانه معنیش این است که اگر روی بسته بندی باشد، میتواند از بسته بندی به دست یا دهان انسان منتقل و او را مبتلا کند. صرف اینکه تحقیقی انجام نشده و “مدرکی” در این اوضاع نابسامان و شلوغ پیدا نشده دلیل بر منتقل نشدن نمیشود.
  0
  7
  یکشنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۸
  نظر شما چیست؟