آیت‌الله خامنه‌ای از طریق لینک ویدئویی در یک مراسم مذهبی شرکت کرد

از زمان شیوع ویروس کرونا در ایران آیت الله خامنه ای تمام برنامه های عمومی خود را لغو کرده و در میان جمعیت حاضر نشده است بی بی سی :همزمان با ادامه شیوع ویروس کرونا در ایران، آیت الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران از طریق ارتباط ویدئویی در یک مراسم سالانه مذهبی شرکت کرده است.
 
این مراسم "محفل انس با قرآن" نام دارد و همزمان با روز اول ماه رمضان در ایران هر ساله در مقر رهبری آیت الله خامنه ای با حضور قاریان قرآن در حضور شماری از مقام های حکومتی و جمعی از تماشاگران برگزار می شود.
 
امسال به دلیل شیوغ ویروس کرونا، قاریان و جمعیت حاضر در مصلای تهران جمع شدند و آیت الله خامنه ای با ارتباط ویدئویی در مراسم شرکت و سخنرانی کرد.
 
وب‌سایت رسمی رهبر ایران می گوید "این مراسم امسال به دلیل دستورالعمل‌های بهداشتی ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی بر عدم برگزاری تجمعات، از طریق ارتباط تصویری با چند تن از قاریان ممتاز کشور در مصلای امام خمینی در حال برگزاری است".
 
برنامه حضور ویدئویی آقای خامنه ای همزمان از شبکه خبر تلویزیون ایران پخش می شد.
 
از زمان شیوع ویروس کرونا در ایران آیت الله خامنه ای تمام برنامه های عمومی خود را لغو کرده و در میان جمعیت حاضر نشده است.
 
دولت ایران اول اسفند سال ۹۸ رسما از شیوع ویروس کرونا در ایران از مبداء شهر قم خبر داد. از آن زمان تاکنون بیش از ۵ هزار ۶۵۰ ایرانی جان خود را به دلیل ابتلا به ویروس کرونا و بیماری کووید-۱۹ از دست داده اند.
 
گزارشی از احتمال ابتلای احتمالی اعضای دفتر آیت الله خامنه ای به ویروس کرونا منتشر نشده است. اوایل سال جاری رسانه های ایران گزارش داده بودند که مادر عروس آیت الله خامنه ای به دلیل ابتلا به ویروس کرونا فوت کرده اما پس از مدتی، برادر زن فرزند آقای خامنه‌ای، علت درگذشت مادرش را ایست قلبی عنوان کرد.
 
از میان افراد نزدیک و منصوبان آیت الله خامنه ای، محمد میرمحمدی رئیس دفتر او در زمان ریاست جمهوری و از اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام و هاشم بطحایی گلپایگانی، نماینده تهران در مجلس خبرگان رهبری بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باختند.
 
با اینکه آقای خامنه ای به جز پیام های نوروزی، سخنرانی تلویزیونی انجام نداده اما به دلیل توقف سخنرانی های عمومی اش از شروع سال جاری تاکنون به غیر از پیام نوروزی، دو بار هم سخنرانی تلویزیونی داشته است.
برنامه حضور ویدئویی آقای خامنه ای در مصلای تهران همزمان از شبکه های مختلف تلویزیون جمهوری اسلامی پخش شد در یکی از این سخنرانی ها، در روز سوم فروردین، آیت الله خامنه ای با اشاره به "دشمنی ها" با حکومت ایران گفت: "هم دشمنان جنی هم دشمنان انسی وجود دارند و اینها به هم کمک هم می کنند، سیستم‌های اطلاعاتی خیلی از کشورها علیه ما با همدیگر همکاری می‌کنند".
 
رهبر ایران احتمال داد که این ویروس با استفاده از اطلاعات ژنتیکی ایرانیان برای هدف قرار دادن مردم ایران ساخته شده باشد.
 
به غیر از توقف برنامه های عمومی آیت الله خامنه ای، مجلس خبرگان رهبری و مجمع تشخیص مصلحت نظام هم برگزاری جلسات خود را به تعویق انداخته اند.
 
در حال حاضر به جز تعطیلی مدارس، دانشگاه ها و مراکز مذهبی، فعالیت های عادی ادارات، شرکت و کارخانه ها از سر گرفته شده است. دولت ایران می گوید توانایی مالی تعطیل کردن فعالیت های اقتصادی کشور با هدف شکسته زنجیره انتقال و شیوغ ویروس کرونا را ندارد.
+2
رأی دهید
-51

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران

  چرا از شتر استفاده نکرد؟ اینها که دشمن تکنولوژی هستند.
  4
  63
  شنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۰
  ۵۳
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  این امام که باید ناجی مردم باشه رفته مثل موش تو سوراخ قایم شده.
  1
  51
  شنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۶
  ۳۹
  Alphabet - پترس، یونان

  مگر نه اینکه بهشت خوبه؟ مگر نه اینکه اعتقاد داری اگر بمیری میری تو بغل ۷۰,۰۰۰ حوری بهشتی. خوب کرونا بگیر بمیر. چرا اینقدر از مرگ میترسی؟ چرا چار چنگولی چسبیدی به دنیا؟
  1
  29
  شنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۹
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  دو رکعت نماز قهوه ای شدن میخوانم قربه الی پهنای باند اینترنت
  0
  8
  یکشنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۰:۴۰
  ۳۹
  Alphabet - پترس، یونان
  خاک ۲ عالم بر سرت. تو یعنی رهبری؟ انسان اینقدر خودخواه و خود محور و خود مرکز بین. این یعنی ناسلامتی رهبر جمهوری اسـ...ه؟ ولی مردم برای معیشت اقتصادی و نون شب تو هم بلولند و این .... خودشو استتار کنه تا بتونه آوای ملیجک هاشو بشنوه . تو خیلی نادون و ی.
  0
  9
  یکشنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۴:۵۹
  نظر شما چیست؟