کاریکاتور جنجالی «طب اسلامی» : آیا واقعا خبرگزاری ایلنا این کاریکاتور را منتشر کرده بود؟

خبرگزاری ایلنا این کاریکاتور طب اسلامی را در کانال تلگرامی خود به اشتراک گذاشته بود، مدتی بعد کانال تلگرامی سپاه قدس هم آنرا به اشتراک گذاشت و آن را توهین به رهبری نامید، چندی بعد هر دو کانال این پست را حذف کردند.
 
در این کاریکاتور آیت الله تبریزیان با داروی "امام کاظم" روغن گل بنفشه دیده می شود و دست چپ مهدی سبیلی مدیر انجمن طب اسلامی الصادق است که با داروی "امام صادق" (نوشیدن ادرار شتر) کرونا را درمان می کند. در وسط کاریکاتور هم خامنه ای درعکس روی دیوار، با نقش پرستارشما را به سکوت دعوت می کند.
 توضیح خبرگزاری «ایلنا» درباره انتشار کاریکاتور مستهجنِ جنجالی
در حالیکه برخی شبکه‌های اجتماعی در حرکتی مغرضانه، غیراخلاقی و غیر‌حرفه‌ای اقدام به انتشار کاریکاتوری با عنوان طب اسلامی کرده‌اند و با انتساب آن به ایلنا برای انتشار آن در کانال‌های تلگرامی تلاش می‌کنند، خبرگزاری کار ایران ضمن تکذیب چنین اقدامی، ارائه توضیحاتی در این باره را بر خود لازم می‌داند.
 
بر این اساس با بررسی‌های صورت گرفته مشخص است که این اقدام نه تنها از سوی عده‌ای انجام شده که مخالف اندیشه و خط فکری این خبرگزاری هستند، بلکه متاسفانه به نظر می‌رسد جاعلان و سوءاستفاده‌کنندگان از نام و لگوی ایلنا، خود را اخلاق‌گرا و متشرع می‌دانند.
 
در همین راستا خبرگزاری کار ایران (ایلنا) ضمن محکوم کردن این اقدام غیراخلاقی، انتساب کاریکاتور مستهجن مذکور به ایلنا را به شدت رد کرده و حق پیگیری قانونی این اقدام غیرحرفه‌ای را برای خود محفوظ می‌داند.
+83
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  aarian - تهران، ایران

  ملت بدبختی که یک انگشتش تو حلقش باشه یک انگشتش به ماتحتش .. اونه ملتی که آخوند برش حاکم می‌شه..
  6
  72
  جمعه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  Persiangulf2535 - لند‌ن، انگلستان

  مگه دروغه ؟ کل مملکت دارویه روغن گل بنفشه اون تبریزیان حـ... به اسم دارویه "امام کاظم" و داروی "امام صادق"(نوشیدن ادرار شتر) که واسه درمان کرونا تجویج کردند رو دیدند و کلی هم واسه این خریت جوک ساختن.
  3
  54
  جمعه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۳
  آرون کوهن - دیمونا، اسرائیل

  اقا من به عنوان یک یهودی و از نظر مسلمانها جهود نجس در تعجبم از این طب اسلامی چرا این اخوندا خودشون وقتی مریض میشن یا در بهترین بسمارستاها خود را بستری میکنند یا سر از بهنرین بیمارستانهای لندن در می ارن پس طب اسلامی چرا رو اونا کار نمیکنه؟
  5
  57
  جمعه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  Walter White - آلبوکرکی، ایالات متحده امریکا

  همه ادیان همین هستند.علاقه شدید به مقعد چه زن و چه پسر خصوصا نوجوان و مسایل جنسی.طوسی و کشیش های کاتولیک و کلیه قوانین مذهبی.
  3
  47
  جمعه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  باز هم باید خدا را شُکر کرد که نگفتند روغن بنفشه را بنوشید و شتر هم خودش دارو را به شما وارد و تزریق کند!
  4
  45
  جمعه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::آرون کوهن - دیمونا، اسرائیل::]. دوست عزیز، مسلمونا وقتی نتونن با چیزی خودشون رو تطبیق بدن یا اینکه رقابت کنن سریع بهش یه برچسب "نجس" میزنن. حتی از خودشون بپرسی معنی نجس یعنی چی نمیدونن. ١٥ میلیون جمعیت یهود در دنیا هست ولی بالای ٦٥٪؜ جوائز نوبل رو درو کردن. یک کلام عرض کنم دین وسیله کلاشی دین فروشان است، ولی برای خودشون بهترین رو میخوان. اسشمون رو گداشتن روحانی، ولی ذره أی از روحانیت درشون نیست!
  1
  17
  شنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۴:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۳
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک

  حالا شماها با درج این اخبار کذایی بیشتر و بیشتر خودتون رو مسخره کنید. یک پژوهش علمی جهانی نشان می‌دهد که متوفیان مرد بمراتب بیشتر از زنان هستند. سوره مبارکه الاسرا: ببین چگونه بعضی را بر بعضی دیگر برتری بخشیده‌ایم؛ درجات آخرت و برتریهایش، از این هم بیشتر است! بله، زنها برای مقابله با این بیماری مهلک راه دیگری هم دارند.
  21
  1
  شنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۴:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  naderali63 - گوتمبر، سوئد
  شفاه میده خر فهم جایش تو قبرستونه . تا نجات عاقلان علمپزشگی
  1
  8
  شنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۵:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک::]. یه روغن بنفشه مهمون سوره اسرا! خودم هم پولش رو میدم البته نسخه داروی امام صادق هم بد نیست براش. همچین خیسش کنه
  2
  10
  شنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  [::یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک::]. بدجنس چرا پنهان می‌‌کنید؟ خوبه به ما هم بگو. زنان چه امکانات دیگر دارند؟ که مثل مردا کرنا نمی‌‌گیرند. ولی‌ بین خودمان .شما برادران ارشادی. از کدام قسمت این مداوا بیشتر خوشتان می‌‌یاد.طلبه که نیستی‌. می‌‌دانم. اگر بودی .با توجه به قوانین حوزه علمیه قم. با درصد %۹۹،۹۹۹ می‌‌تونستم بگویم. کدام قسمت این مداوا .به شما بیشتر خوش آید
  1
  7
  یکشنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  فضول بک - سوئد، سوئد
  به نظر اینجانب اون یارو توی عکس پرستار نیست و اون کلاش(عمامه اش) فیک است. ایشان خودش دکتر هذیان گویان و با دوای آیه هفتم صحیفه سجاد . از کاخ سد لتیان مشغول طبابت هستنند
  0
  0
  دوشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.