یک نماینده کنگره آمریکا: انکار خامنه‌ای قم و مشهد را به مرکز شیوع ویروس کرونا برای زوار شیعه تبدیل کرد

صدای آمریکا :جان کورتیس، نماینده جمهوری‌خواه ایالت یوتا در کنگره و عضو کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان، رهبر جمهوری اسلامی را مقصر در شیوع گسترده ویروس کرونا در ایران معرفی کرد و گفت او «مرجع حقایق علمی را انکار می‌کند.»
 
آقای کورتیس در مطلبی که آن را با همراهی خسرو سمنانی، صنعتگر و نیکوکار آمریکایی ایرانی‌تبار و رهبر جامعه محلی مستقر در سالت‌ لیک سیتی در یوتا، نوشته و منتشر کرده، می‌گوید: «انکار [علی خامنه‌ای] در رابطه با شیوع کووید-۱۹، و گفتن این که این یک شایعه است، شهرهای مذهبی مانند قم و مشهد را به گردابی از سرایت به زوار شیعه بی‌شماری تبدیل کرد.»
 
آقایان کورتیس و سمنانی در این مطلب مشترک که در روزنامه هیل منتشر شده، نوشته‌اند: «انگار آلوده کردن ایران و خاورمیانه کافی نبود؛ چرا که خامنه‌ای این همه‌گیری را انکار کرد تا آمار مشارکت در انتخابات پارلمانی را بالا ببرد.» در ادامه این مطلب آمده است: «خامنه‌ای بعد از آن که قم و بخش‌های زیادی از ایران را با هدف حمایت از رابطه ویژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با چین در معرض [خطر آلودگی] قرار داد، حالا ایالات متحده را به توطئه برای بیمار کردن مردم ایران متهم می‌کند.»
 
آقایان کورتیس و سمنانی همچنین نوشته‌اند که خشم ایرانیان از شیوع گسترده ویروس در ایران به داغ شدن هشتگ «ویروس خامنه‌ای» (KhamaneiVirus#) در شبکه‌های اجتماعی منتهی شد.
 
نویسندگان این مقاله ضمن اعلام مخالفت خود با بیانیه اخیر جو بایدن، معاون قبلی رئیس جمهوری آمریکا، در انتقاد از سیاست دولت پرزیدنت ترامپ در زمینه اجرای کارزار فشار حداکثری بر ایران، آن بیانیه را «توصیف نادرستی از نیات ایالات متحده» معرفی کردند.
 
جو بایدن در بیانیه خود گفته بود که کارزار فشار حداکثری «نتایج معکوس داشته است» و از دولت پرزیدنت ترامپ خواسته بود گام‌هایی فوری را برای برقراری کانال‌هایی جهت ارائه تسهیلات بانکی و کمک به سلامت عمومی در واکنش به وضعیت اضطراری سلامتی در ایران بردارد.
+37
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  آرزومندیم که این مراکز مذهبی را دوباره بگشایند تا این طیف مذهبی هر چه زودتر و بیشتر آلوده شوند و به دیدار خالق نائل آیند. اگر من هم بعد از چهل سال مظلومیت و در کنارش چهل سال دسترسی به اطلاعات و اینترنت و روشنگری هنوز مذهبی باقیمانده بودم و برای من هم مرگ میخواستید، ناراحت نمیشدم.
  0
  32
  جمعه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۰
  ۲۰
  آرون کوهن - دیمونا، اسرائیل
  مساجد و اما زاده ها برای حکومت دینی همان حکم چاه های نفت برای عربستان رو دارند . اگر از عربستان چاههای نفتشو بگیری دیگه عربستان چیزی برای گفتن نداره و اگر از حکومت دینی در ایران مساجد و اما زاده هارو بگیری اخوندا چیزی برای گفتن ندارن و مثل زاولویی که از لجن زار درش بیاری و رها کنی روی خاک داغ به زودی از بین خواهند رفت.
  1
  18
  جمعه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۳
  ۳۹
  Alphabet - پترس، یونان

  جنایتی که این آخوندها در حق ایران و ایرانی کردند تاتارها و مغول ها نکردند. ما که تاریخ نخواندیم دچار این سرنوشت شوم شدیم. امیدوارم نسل آینده قبل از تفکر تاریخ رو سر لوحه و پیشنیاز هر کاری کنند حتی اقتصاد.
  0
  22
  شنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۱:۰۴
  نظر شما چیست؟