پمپئو: رژیم ایران ثروت کشور را خرج تروریسم می‌کند و می‌گوید پول برای مراقبت از مردم ندارد

صدای آمریکا :وزیر خارحه آمریکا می‌گوید در حالی مسئولان جمهوری اسلامی می‌گویند پول برای تهیه دارو برای مردم ایران ندارند که ما می‌دانیم آنها ثروت کشور را صرف تروریسم می‌کنند.
 
مایک پمپئو این مطلب را در مصاحبه با برنامه رادیویی لری اوکانر بیان کرد که روز پنجشنبه ۴ اردیبهشت انجام شد و متن آن در وبسایت وزارت خارجه آمریکا منتشر شده است.
 
وی گفت: ایرانی‌ها به حمایت از تروریسم ادامه می‌دهند، خواه حزب‌الله در لبنان خواه شبه نظامیان شیعه در عراق، همه پول مملکت را صرف این فعالیت های خطرناک می‌کنند.
 
وزیر خارجه آمریکا در ادامه تاکید کرد که همه اینها در حالی است که رژیم ایران ادعا می‌کند پول کافی برای مراقبت از مردم خودش ندارد و خواستار کاهش تحریم‌ها می‌شود.
 
مایک پمپئو خاطر نشان کرد که ما به خوبی می‌دانیم مسئولان جمهوری اسلامی چگونه بر ثروت کشور دست انداخته و پول مردم ایران را خرج حمایت از تروریسم می‌کنند.
 
آقای پمپئو در همین روز و در گفت‌وگویی با شبکه تلویزیونی فاکس نیوز گفت: ایرانی‌ها موشکی نظامی ماهواره‌بر پرتاب کردند. آن‌ها قول داده بودند که تمامی برنامه ماهواره‌ایشان ‌ و برنامه موشکی مرتبط با آن، غیرنظامی باشد ولی سرپرست پرتاب این موشک،‌ حاجی‌زاده، فرمانده هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی وهمان شخصی است که نیروهایش همین چند هفته پیش، یک هواپیمای مسافربری را هدف قرار دادند و ۱۷۶ انسان بیگناه را کشتند.
+27
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  کلا غربیها یه قسمت حرفهاشون حق هست ولی یه قسمت هم در اثر حسودی هست که یارو نفت داره ماشین آلات رو هم خودش بسازه دیگه نیازمندی پیدا نمیکنه چطوری ما به سروری خودمون ادامه بدیم پس ؟ یه قسمت هم بخاطر منافع خودشون هست که میگن شما نخورید ما بخوریم! در کل دنیای سیاست دنیای کثیفی هست
  7
  6
  جمعه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۳
  ۵۳
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  این مسئولان امریکایی هم انقدر گفتن رژیم ایران پول ملت ایران را خرج تروریستها میکنند از این گفتها دیگه حال انسان بهم میخورد. خود رژیم اخوندی ایران هم بارها اشاره کرده مستقیم و غیره مستقیم که کمک مادی و تسلیحاتی به تروریستهای عربی میکنند . اگر دولت امریکا کاری از دستش بر می اید بر علیه رژیم ایران اقدامی انجام دهند تا نتوانن کمک به تروریستها بکنن.
  6
  3
  جمعه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۱
  نظر شما چیست؟