وزیر دفاع آمریکا: اگر ناوهای ما را تهدید کنند، فرماندهان ما «حق دفاع مشروع» دارند

صدای آمریکا :وزیر دفاع ایالات متحده از «حق دفاع مشروع» فرماندهان آمریکا در برابر تهدیدات ناشی از اقدامات خطرناک و تحریک آمیز قایق‌های ایرانی در خلیج فارس خبر داد.
 
مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا در گفت‌وگو با شبکه فاکس نیوز گفت «باید این پیام را صریح به ایرانی‌ها برسانیم که اگر ناوهای ما را تهدید کنند، فرماندهان ما حق دفاع مشروع دارند، و از این حق استفاده خواهیم کرد.»
 
وزیر دفاع ایالات متحده افزود: ما رفتار تهدیدآمیز علیه کشتی‌های جنگی‌مان را تحمل نخواهیم کرد.
 
همچنین رئیس جمهوری آمریکا نیز عصر چهارشنبه سوم اردیبهشت ماه بار دیگر هشدار داده بود که به خطر افتادن کشتی‌ها و نیروهای نظامی آمریکا در منطقه توسط نیروهای نظامی ایران را اصلا تحمل نخواهد کرد.
 
پیش از این پرزیدنت ترامپ روز چهارشنبه ۳ اردیبهشت در واکنش به تنشی که قایق‌های سپاه پاسداران برای ناوهای آمریکایی ایجاد کرده بودند، در توییتی نوشت: «من به نیروی دریایی ایالات متحده دستور داده‌ام که اگر قایق‌های توپدار ایرانی در دریا مزاحم کشتی‌های ما شدند، همه آنها را هدف قرار داده و منهدم کنند.»
 
پیشتر ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده آمریکا، سنتکام، اعلام کرده بود که ۱۱ شناور نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز ۱۵ آوریل (۲۷ فروردین) «به طور مکرر اقدام به نزدیک شدن خطرناک و آزار دهنده» به ناوهای آمریکایی پولر، پال همیلتون، فایربولت، سیروکو، رنگل، و یو اس سی جی سی مائوی در آب‌های بین‌المللی کرده‌اند و از جمله وارد محدوده ۱۰ یاردی - حدود ۹ متری - کشتی «مائوی» شدند.
 
همچنین مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده ساعتی پس از انتشار بیانیه سنتکام گفته بود: «به نظر من مردم آمریکا می‌دانند که پرزیدنت ترامپ در مورد محافظت از آمریکایی‌ها، محافظت از نیروهای نظامی‌مان، و محافظت از نیروی دریایی‌مان جدی است. من اطمینان کامل دارم تصمیمی در همین راستا خواهیم گرفت. در این مقطع صحبت کردن در مورد جزئیات ... را به وزارت دفاع واگذار می‌کنم.»
+91
رأی دهید
-19

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  به عبارت دیگر فعلا زیر سبیلی در میکنیم و فقط مشروعا و مشروطا تا ببینیم چه خواهد شد. اگر می خواستند همان دفعه ی اول میزدند
  20
  10
  ‌پنجشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۴
  ۴۰
  دیارکو - جزیره واق واق ، جزیره کریسمس

  تو اب هاى ایران چه غلطى میکنید ضعیف کش هاى وحشى
  35
  9
  ‌پنجشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۷
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران
  یک کم دعوای زرگری کنید بد نیست. بعضی ها از قلدر مابی و هارت و پورت کردن خوششون میاد و زود تحریک میشن. مایه افتخار می شبن با هارت و پورت کردنتون .
  8
  7
  ‌پنجشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۸
  ۳۳
  loder - شیراز، ایران
  مردک از اون سر دنیا امدی تو ابهای سرزمینی ما طلبکار هم هستی خامنه ای خوب شما ابلهان رو شناخته که حاضر به مسامحت با شما نیست شما باید فقط زور باشه تا دهن گشادتون رو ببندید کروناااا امتحان خوبی بود واسه اینکه ملتها بفهمن طبل توخالی بیش نیستین
  18
  5
  ‌پنجشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۳
  نظر شما چیست؟