ماجرای آدم ربایی زورگیران ۴۵هزار دلاری!

اعضای یک باند مخوف زورگیری که برای ربودن 45هزار دلار از یک تاجر مشهدی، خیابانی را در منطقه سیدی مشهد بستند و دست به آدم ربایی زدند، با تلاش صد روزه کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی  در چنگ عدالت گرفتار شدند. 

به گزارش اختصاصی خراسان، شب دهم دی سال گذشته، جوان تاجری که با یکی از کشورهای همسایه تجارت می کرد، پلاستیک حاوی 45هزار دلار را زیر صندلی راننده انداخت و در حالی که یکی از دوستانش در صندلی جلوی پراید نشسته بود، به سوی منطقه سیدی مشهد حرکت کرد تا دلارها را به یکی از طرف های معامله تحویل دهد  اما این جوان هنگامی که وارد خیابان صبای غربی شد دید محل عبور او را با یک خودروی پراید دیگر مسدود کرده اند. «م» (تاجر) که نمی دانست با نقشه شوم یکی از دوستانش در تله زورگیران مخوف گرفتار شده است، با زدن بوق های ممتد از راننده پراید خواست تا مسیر حرکت را باز کند! ولی ناگهان دو نفر از پراید پیاده شدند و به همراه جوان دیگری که از سمت پیاده رو به آن ها ملحق شد، به سوی تاجر جوان و دوستش حمله کردند. زورگیران مخوف با تهدید سلاح، سرنشین جلو را به صندلی عقب بردند و راننده را نیز بین دو صندلی جلو قرار دادند. 

گزارش خراسان حاکی است، در این هنگام یکی از سارقان پشت فرمان نشست و دو نفر دیگر با تهدید به مرگ «م» و دوستش، سر آن ها را داخل خودرو خم کردند و به طرف بزرگراه صدمتری گریختند. این در حالی بود که یکی دیگر از اعضای باند مخوف زورگیران، سوار بر پرایدی که با آن خیابان را بسته بودند، پشت سر همدستانش حرکت می کرد. آن ها چند دقیقه بعد و در نزدیکی یکی از مراکز تجاری شهر، خودروها را متوقف کردند و دو جوان را پایین انداختند. زورگیران خطرناک که بین 20 تا 24سال داشتند، از جوان تاجر و دوستش خواستند در لاین کندروی بزرگراه دراز بکشند و حرکت نکنند! سپس زورگیران مخوف در حالی سوار بر دو پراید از محل گریختند که شانه تاجر جوان بر اثر اصابت با لاستیک خودرو  هنگام حرکت زخمی شد. 
بنابر این گزارش، با فرار زورگیران، دو جوان مذکور که هنوز حیران و بهت زده بودند، با ترس و لرز بلند شدند و در تاریکی شب ماجرا را به ماموران کلانتری مصلای مشهد اطلاع دادند. 
  کارآگاهان در اولین مرحله عملیات به ردیابی شماره انتظامی خودرویی پرداختند که جوان تاجر در اختیار پلیس قرار داد اما این شماره پلاک مربوط به یک دستگاه خودروی آردی بود که در محل زورگیری تردد نداشت، بنابراین ادامه عملیات با شیوه های فنی وارد مرحله جدیدی شد. چند روز بعد، خودروی شاکی بدون صاحب در منطقه سپاد مشهد در حالی کشف شد که برخی از قطعات و لوازم آن سرقت شده بود و اثری هم از دلارها نبود!

کارآگاهان در نهایت با بررسی های غیرمحسوس به اطلاعاتی دست یافتند که نشان می داد جوان 24ساله ای به نام «محمد» اطلاعات کاملی از محل رفت و آمد تاجر جوان داشته است. به همین دلیل، وی دستگیر و مشخص شد که یکی از بستگان شاکی اطلاعات دلاری را در اختیار او قرار داده است و با هم نقشه زورگیری وحشتناک را طرح کرده اند. 

بنابر گزارش اختصاصی خراسان، کارآگاهان در ادامه این عملیات، موفق شدند دیگر عوامل این باند مخوف را نیز شناسایی کنند و سپس  مخفیگاه آنان را در مناطق مهرآباد، قاسم آباد، خواجه ربیع، سپاد و اطراف میدان امام حسین به محاصره در آوردند و در پنج عملیات جداگانه، همه اعضای باند را به دام انداختند. همچنین کارآگاهان خودروی پراید متهمان و دو دستگاه خودروی حاصل از فروش دلارهای سرقتی را نیز در حالی توقیف کردند که تعقیب متهمان در عملیات غیرمحسوس تا جزیره کیش نیز پیش رفت. 

گزارش خراسان حاکی است، بررسی های تخصصی کارآگاهان با دستورات ویژه قضایی درباره  زوایای پنهان این پرونده زورگیری و آدم ربایی در حالی ادامه دارد که شاکی مدعی است زورگیران مخوف علاوه بر سلاح سرد، چیزی شبیه کلت کمری را نیز هنگام ارتکاب جرم در دست داشتند
+5
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.