ترامپ: ایران منتظر پیروزی جو بایدن است تا آمریکا را تصاحب کند

ترامپ با وخیم دانستن وضعیت کرونا در ایران اعلام آمادگی کرد که به ایران در مبارزه با ویروس کرونا کمک کند. او گفت ایران منتظر پیروزی جو بایدن نامزد دموکرات‌ها در ریاست جمهوری آمریکاست تا آمریکا را تصاحب کند. 
 
دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز یکشنبه ۳۱ فروردین گفت مایل است در صورت درخواست ایران در مبارزه با شیوع ویروس کرونا به این کشور کمک کند.
 
ترامپ در ادامه اظهارات خود در کاخ سفید تاکید کرد که رهبران جمهوری اسلامی ایران اما انتظار پیروزی جوبایدن، نامزد ریاست جمهوری دموکرات‌ها در انتخابات نوامبر ۲۰۲۰ را دارند. او گفت اگر جو بایدن پیروز شود ایران، چین، ژاپن، کانادا و مکزیک، آمریکا را تصاحب خواهند کرد. 
 
ترامپ در ادامه صحبت های خود اظهارات پیشین خود را بار دیگر تکرار کرد و گفت حدس می زند که جان کری، وزیر امور خارجه پیشین آمریکا در دولت اوباما نمی خواهد که آن‌ها الآن توافق کنند و ایرانی‌ها احتمالا تصور می‌کنند که می‌توانند صبر کنند.
 
رئیس جمهوری آمریکا در ادامه صحبت‌های خود  وضعیت شیوع کرونا در ایران را وخیم دانست و آمار اعلام شده از طرف دولت این کشور را نادرست دانست. 
 
ترامپ تاکید کرد: «ایران وضعیت دشواری در ارتباط با کرونا دارد و سخت آسیب دیده است و ارقام نادرستی داده‌اند. آمریکا مایل است هزاران دستگاه تنفس مصنوعی به این کشور بدهد و مایل است به این کشور کمک کند.»
ظریف : ایران به آمریکا دستگاه تنفس مصنوعی صادر خواهد کرد
رئیس جمهوری آمریکا قبلا نیز درباره کمک به ایران اظهارات مشابهی را مطرح کرده بود. جمهوری اسلامی ایران کمک​های آمریکا را رد کرده است.
 
محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در حساب کاربری خود در توئیتر خطاب به دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا نوشت: «ایران تا چند وقت دیگر دستگاه تنفس مصنوعی صادر خواهد کرد.» ظریف در ادامه توییت خود تاکید کرد تنها کاری که آمریکا باید انجام دهد این است که از دخالت در امور ملت‌های دیگر به ویژه ایران  دست بردارد. ظریف افزود "ایران از هیچ سیاستمدار آمریکایی نصیحت نمی پذیرد".
+54
رأی دهید
-10

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۷
  پیکان۵۸ - مالمو، سوئد

  دقیقا همین طوره آخوند خودش شعور این کار را نداره ،روس و چین بهشون خط میده.
  5
  34
  دوشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۱
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  چپول های عالم معمولا عقل درست حسابی ندارند چون به غلط شعار ان ها مفتخوری هست. تنبلی و کار کمتر و گرفتن بیش از حد لیاقتشان. این فرمول را هر کجا بریزید فاجعه بار می اورد. چون معمولا سردمداران دنبه ای به این ها میدهند ولی با ایجاد تورم و صدها مانع دیگر در دراز مدت چند برابرش را از این ها پس میگیرند. سیستم کمونیستی فقط برای ممالک فوق العاده محتاج خوب هست. مثل خانواده ای با درامد محدود که پدر مجبور هست بین فرزندانش جیره قسمت کند
  3
  13
  دوشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۰
  ۵۳
  همایون شایان - اسلو، نروژ
  قبلا فکر میکردم ظریف از این آخوندا با شعور تره ولی الان میبینم که این بابا خودش منشا بیشعوریه آخونداست .
  1
  10
  دوشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۸
  ۳۸
  Chokam - ری، ایران
  حالا چرا دیگه ژاپن!!؟؟ این واقعا رییس جمهوره !؟
  2
  3
  دوشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۴
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::Chokam - ری، ایران::]. اتفاقا ترامپ خیلی باهوش و رک این قضیه رو رو کرد. ژاپنیها هیچوقت هیروشیما رو فراموش نمیکنن و منتظر روزی هستن انتقام بگیرن. من عاشق یه چیز ژاپنم و اون اینه که هربار با روسهای اسلاو برده زاده آدمخوار و چینیها زنده خوار جنگیدن پیروز بودن. در آخرین جنگ ژاپن با روسیه کل اسکادران دریایی روسیه نابود شد. خخخخ .
  2
  4
  دوشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۵
  ۴۰
  henryaaaa - لوس انجلس ، ایالات متحده امریکا
  نمونه کامل عوام فریبی که عوام یا صاحبان سواد اندک را ترساندن برای گرفتن رای
  5
  6
  دوشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۷
  نظر شما چیست؟