ظریف در واکنش به پیشنهاد ترامپ: ما خودمان دستگاه تنفس مصنوعی صادر می‌کنیم

یورونیوز :محمد جواد ظریف روز شنبه به پیشنهاد دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا برای ارسال دستگاه‌های کمک تنفسی اضافه در کشورش به ایران واکنش نشان داد و اعلام کرد که ایران به زودی خود به جمع صادر کنندگان دستگاه‌های تنفس مصنوعی می‌پیوندد.
 
وزیر امور خارجه ایران این ادعا را با انتشار یک توییت و در واکنش به صحبت‌های تازه رئیس جمهوری آمریکا در خصوص وضعیت شیوع کرونا و بیماری کووید ۱۹ در ایران مطرح کرد.
 
دونالد ترامپ روز شنبه در سخنانی ضمن زیر سوال بردن آمار رسمی ارائه شده از سوی مقامات ایران در خصوص شمار قربانیان و مبتلایان ویروس کرونا در این کشور گفته بود کسی آمار قربانیان کرونا در ایران را باور نمی‌کند و آنچه از رسانه‌ها دیده می‌شود با رقم اعلام شده مغایرت دارد.
 
آقای ترامپ همچنین با اشاره به اینکه ایران اکنون به شدت درگیر شیوع کرونا است گفته بود: «اگر ایران دستگاه تنقس مصنوعی نیاز دارد من برای کمک به آنها آمادگی دارم. ما تعداد زیادی دستگاه تنفس مصنوعی اضافی داریم که می‌توانیم در اختیار بخش‌های درمانی ایران قرار دهیم.»
 
محمد جواد ظریف در پیام توییتری خود ضمن کنایه‌ای به این بخش از سخنان دونالد ترامپ اعلام کرده است که کشورش به زودی ظرف چند ماه دستگاه‌های تنفس مصنوعی به خارج صادر خواهد کرد.
 
وزیر امور خارجه ایران در ادامه به بخش دیگری از سخنان رئیس جمهوری آمریکا که به تغییر رفتار ایران اشاره کرده بود، واکنش نشان داد و نوشت: «شما تنها کاری که لازم است انجام دهید دست برداشتن از دخالت در امور سایر کشورها است؛ به خصوص کشور من.»
 
آقای ظریف در ادامه این پیام خطاب به دونالد ترامپ تاکید کرده است که کشورش به توصیه هیچ‌ یک از سیاستمداران آمریکایی گوش نخواهد داد. واشنگتن پیشتر نیز پیشنهاد کمک به ایران را برای مقابله با ویروس کرونا مطرح کرده بود اما رهبر جمهوری اسلامی با اشاره به اینکه ایالات متحده خود به عنوان منشا تولید و گسترش ویروس کرونا در مظان اتهام قرار دارد پذیرش پیشنهاد کمک آمریکا در این شرایط را خلاف عقل و منطق توصیف کرده بود.
 
گفتنی است که دونالد ترامپ در سخنان روز شنبه خود همچنین مدعی شد که ایران در ابتدای سرکارآمدن او در پی گسترش توسعه طلبی در خاورمیانه بود در حالی که به گفته آقای ترامپ،‌ این کشور در حال حاضر تنها برای بقا مبارزه می‌کند.
 
رئیس جمهوری آمریکا در ادامه تاکید کرده است که رفتار ایران تغییر کرده و مقامات ایران به دنبال مذاکره و دستیابی به توافق با ایالات متحده‌ آمریکا هستند.
+13
رأی دهید
-87

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۵
  ایرانی‌ دبش - تهران، ایران

  بله ایشون درست میگن با پول مردم ایران از چین و اروپا میخرند و به طور مجانی به لبنان و سوریه و یمن صادر میکنند
  1
  49
  یکشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۱
  ۵۳
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  دلقک ماله کش تو هنوز ... را با آفتابه چینی میشوری اونوقت حرف صادر کردن دستگاه تنفسی میزنی ؟ کی جرات میکنه از شما بخره ؟
  1
  49
  یکشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۱
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  به این ها رو بدهی مدعی خلق کائنات هم میشوند. این ها انقدر در فرهنگ قرون وسطائی تشیح و دروغ هایش غرق هستند که امر به خودشان مشتبه شده که واقعا بت عیار هستند. بدون کمک خارجی بلد نیستند پوشک و آفتابه بسازند و در تنها چیزی که به خودکفائی همراه با صادرات رسیده اند پرروئی و دروغگوئی و ادعا هست
  1
  35
  یکشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۶
  ۲۰
  Mehrad Hosseinirad - مسکو، روسیه

  تمام فعالیتهای علمی و غیر علمی این آخوندها تحت تاثیر باور توهمی انان یعنی همان ظهور امام زمان و گلستان شدن دنیا قرار گرفته است .همه اختراعات و ابداعات و ساخت و سازها در اینده قراره اتفاق بیفته و برای حال حاضر چیری ندارند. مثلا تا دوماه دیگه دستگاه تنفس صادر خواهند کرد.
  1
  26
  یکشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۷
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  حاجی! از چپاندن در قابلمه و انتن رادیو دو موج جای ویروس یاب هم یه ذره بگو
  2
  23
  یکشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۳
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  اره مثل دستگاه تشخیص کرونا که رونمایی کردید خخخخخ شما فقط آفتابه میتوانید تولید کنید که البته فکر کنم همونم نتونید بسازید و اربابتان جناب چین براتون میسازه
  3
  19
  یکشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۹
  ۶۶
  senator x - تهران، ایران
  ما که داخل هستیم بجز دستگاه های نفس گیر؛ صنعت دیگه ائی از شما ها ندیدیم
  2
  20
  یکشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۱
  ۴۲
  Ardi1978 - لس انجلس، ایالات متحده امریکا
  دکتر فعلا واسه صادرات زوده الان یه کم واردات کنین به خودتون
  0
  18
  یکشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۸
  ۳۶
  MehranIrani - وین، اتریش
  وقتی مهدی سبیلی مدیر انجمن علمی آموزش طب الصادق بهترین درمان کرونا و بیماری های تنفسی را ادرار شتر معرفی می کند . خودش هم نوش میکند احتمالا دستگاه تنفسیتون هم باد معده شتر خواهد بود
  1
  6
  دوشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۳:۴۹
  نظر شما چیست؟