ترامپ: در صورت پیروزی بایدن چین و ایران بر آمریکا مسلط خواهد شد

العربیه :دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، با یادآوری معاملات بزرگ خود با چین و اعمال تعرفه‌های گمرکی چند میلیارد دلاری بر این کشور در راستای منافع کشاورزان آمریکایی، هشدار داد در صورت پیروزی جو بایدن در انتخابات آینده، ایران و چین دست بالا را در آمریکا خواهند داشت و بر این کشور مسلط خواهد شد.
 
ترامپ در کنفرانس مطبوعاتی روزانه درباره آخرین تحولات مربوط به ویروس کرونا عنوان ساخت که کناره گیری‌اش از برجام به این دلیل صورت گرفت که این توافق، بسیار نابه‌هنجار بود.
 
وی افزود: «ایرانی‌ها علاقمند به صحبت بودند و ما توافق نامه‌ای را امضا می‌کردیم اما مداخله جان کری وزیر امور خارجه پیشین آمریکا در دوران رئیس جمهور باراک اوباما در همداستانی با ایران، باعث کارشکنی در روند مذاکرات شد.»
 
ترامپ اظهار داشت: «جان کری، صاحب احمقانه‌ترین توافق هسته ای، 150میلیارد دلار بی زبان را نقدا به نظام ایران داد. حجم این مبلغ در حدود ده برابر حجم این اتاق است.»
 
ترامپ، جان کری را به نقض قانون لوگان متهم کرد که مذاکره رسمی با مقامات کشورهایی تمنع می‌کند که ایالات متحده، هیچ گونه روابط دیپلماتیک با آن‌ها ندارد. ترامپ گفت: «او این قانون را نقض کرد، کری نگران بود با امضای توافقی بهتر، در تنگنا قرار بگیرد و لذا بود آنها را تشویق به انتظار تا انتخابات آینده می‌کرد، به این امید که جو بایدن «خوش خواب» در آن پیروز شود.»
+50
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  نه چین خوبه نه کاشون/ زحمت ز هر دوتاشون/ بایدن بره گم بشه/بره به شهر میگون/ جوج بزنه با کباب/ ما را نکن پریشون/ شعر بگفتم جفنگ/ یه سری بزن به شمرون/ آب خنک را بخور/ تا بشوی تو میزون/ ترامپ ترامپ قورمپت/ ببین که گشته نالون/ بایدن همیشه خوابه/ زمستون و تابستون!
  2
  4
  یکشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۲
  ۳۹
  Alphabet - پترس، یونان
  چی آخوند های موریانه ابله خانه خرابکن؟ اخه مگه اینها تکنولوژی دارند؟ اینها یه سکس توی و یه بشقاب زنگزده دارند صد بار با عناوین مختلف رو نمایی اش میکنند. اینها بعد از کرونا ماندنی نیستند. حکومت آخوند ملایی گشتاپویی ابدا ولی چین کورونایی اره. باید این موریانه ها ی چشم تنگ را سر جاشون نشاند وگرنه تمام دنیا را می بلعند مثل آبزیان خلیج فارس.
  3
  10
  یکشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۰
  ۶۶
  senator x - تهران، ایران
  کاملا درسته,شاهد این تائید,عملکرد بسیار روشن آن ,کارتر و اوباما
  4
  13
  یکشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۹
  نظر شما چیست؟