استاندار برکنار شده در سیل گلستان و از متهمان «املاک نجومی»، معاون شهردار تهران شد

ایران اینترنشنال : پیروز حناچی، شهردار تهران، مناف هاشمی، استاندار پیشین گلستان را که در جریان سیل این استان برکنار شده بود، به مدت سه سال به معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران منصوب کرد.
 
محسن هاشمی، رییس شورای شهر تهران، روز یکشنبه ۳۱ فروردین، در پاسخ به سوال خبرنگاران که این انتصاب را «حاشیه‌ساز» خوانده‌اند، از این تصمیم شهردار تهران دفاع کرد و گفت: «من حاشیه‌ای نمی‌بینم.»
 
پیشتر حناچی، در اردیبهشت سال گذشته مناف هاشمی را به سمت مشاور خود منصوب کرده و در واکنش به اعتراض‌ها در این زمینه گفته بود که مناف هاشمی «تجربه خوبی در حوزه شهری دارد».
 
این در حالی بود که یک ماه پیش از آن، با افزایش انتقادها درباره مدیریت بحران سیل فروردین ۹۸ در استان گلستان، اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهوری اسلامی ایران، او را از سمت استانداری گلستان برکنار کرد.
 
مناف هاشمی که از مهر ۱۳۹۶ استاندار گلستان بود، هنگام وقوع سیل، «برای امور شخصی» در سفر خارج از کشور به سر می‌برد و بازگشت دیرهنگام او اعتراض مردم این استان را در پی داشت. 
 
به نوشته برخی کاربران رسانه‌های اجتماعی، مناف هاشمی یک روز پس از شروع بارندگی‌های سیل‌آسا، ایران را ترک کرد. اما خودش، روز شنبه سوم فروردین به سایت خبرآنلاین گفت: «یکی دو روز مرخصی گرفته بودیم» چون تصور می‌کرده «همه کارها جمع شده» است.
 
مناف هاشمی از نزدیکان محمدباقر قالیباف، شهردار پیشین تهران، به شمار می‌رود و در دوران قالیباف، در شهرداری پایتخت فعالیت داشت. این در حالی است که قالیباف و نزدیکانش شهرداری تهران در این دوره به فسادهای گسترده متهم شده‌اند.
 
شهریور ۱۳۹۵، وقتی سایت معماری نیوز، لیست مدیران و نهادهایی که در پرونده «املاک نجومی» دخالت داشتند و از شهرداری تهران، اراضی و املاک با تخفیف دریافت کرده بودند، منتشر شد، نام مناف هاشمی هم در این لیست بود.
 
این در حالی بود که او بهمن ۱۳۹۲ به عنوان «مسئول کمیته مبارزه با رشوه» در وزارت ورزش و جوانان شروع به کار کرد و مدتی بعد «معاون مالی و پشتیبانی» وزارت ورزش شد.
 
مناف هاشمی فروردین ۱۳۹۲ در انتخابات شورای شهر تهران کاندیدا شد و گفت: «با هماهنگی قالیباف» کاندیدا شدم اما در انتخابات شورای شهر سال ۹۶ هم کاندیدا شده بود، اما این بار به عنوان یکی از کاندیداهای فهرست اصلاح‌طلبان خودش را معرفی کرد.
 
او پس از ناکامی در انتخابات شورای شهر، وارد دولت حسن روحانی شد و چند ماه بعد هیات وزیران استانداری او را در گلستان تایید کردند.
+28
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۲
  hassan5 - تهران، ایران
  ج.ا بوسیله خلافکاران ،دزدان،قاتلان،دروغ گو ها،اداره میشود
  0
  11
  یکشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۷
  ۳۹
  Alphabet - پترس، یونان
  پیروز حناچی، شهردار تهران گفت: مناف هاشمی «تجربه خوبی در حوزه دزدی, مال مردم خوری, سلب مسئولیت از خود و شهری دارد».
  0
  5
  یکشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۳
  نظر شما چیست؟