هشدار فرمانده ارشد آمریکایی درباره افزایش فعالیت سپاه قدس در ونزوئلا

دویچه وله :رئیس ستاد فرماندهی جنوبی آمریکا از "افزایش تحرکات" نیروی قدس سپاه پاسدران در منطقه کارائیب و تلاش برای نفوذ در ونزوئلا خبر داد و گفت، آمریکا به‌دقت فعالیت‌های ایران در منطقه کارائیب را زیر نظر دارد.
 
فرمانده جنوبی ایالات متحده آمریکا از افزایش تحرکات سپاه قدس، شاخه برون‌مرزی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، در ونزوئلا خبر داد.
 
بنا بر گزارش منتشره در وب‌سایت وزارت خارجه آمریکا، کریگ فالر در گفت‌وگو با خبرنگاران دولت ایران را "بزر‌گ‌ترین حامی تروریسم در سراسر جهان" خواند.
 
او در پاسخ به سؤالی در مورد نقش ایران در معاملات مواد مخدر به‌ویژه در ونزوئلا، به "حمایت ایران از تروریسم" در کشورهایی مانند یمن و سوریه و سایر نقاط جهان اشاره کرد و گفت که با توجه به این‌‌ امور "هر چیزی" در مورد ایران امکان‌پذیر است. 
 
کریگ فالر، رئیس ستاد فرماندهی جنوبی آمریکا تصریح کرد: «تحرکات سپاه قدس در ونزوئلا بالا رفته و آمریکا می‌‌داند که اخیرا فعالیت‌های ایران در منطقه کارائیب با هدف وارد کردن سپاه قدس به ونزوئلا افزایش یافته است».
 
فالر تأکید کرد که آمریکا به‌دقت هر فعالیت‌ "مخرب" ایران و ارتباطاتش با "بی‌ثباتی‌ها و ناامنی‌های دیگر" در این منطقه را زیر نظر دارد. 
 
او گفت که آمریکا می‌داند، حزب‌الله لبنان که گروه نیابتی ایران است ارتباطات مهمی با این منطقه از جهان دارد؛ چه از طریق جمعیت مهاجر و چه از طریق ارتباطات مالی.
 
فالر تأکید کرد که "خلاف‌کاری‌های" ایران در تمامی نقاط جهان گسترش یافته و هر روز شاهد "فلاکتی" از این "دولت حامی تروریسم در نقاطی مانند یمن و سوریه و سایر مناطق جهان هستیم."
 
او یادآوری کرد: «ما می‌دانیم که در گذشته شواهدی از فعالیت‌های توطئه‌آمیز ایران در این منطقه وجود داشته که بدبختانه به کشته شدن انسان‌ها در آرژانتین و دیگر نقاط انجامیده است.»
 
او به بمب‌گذاری در مرکز یهودیان در بوئنوسآیرس آرژانتین (آمیا) اشاره داشت که در سال ۱۹۹۴ میلادی ۸۵ کشته بر جای گذاشت و حزب‌الله لبنان و ایران به طراحی و اجرای آن متهم شدند.
 
بحث مشارکت این دو در سوداگری مواد مخدر نیز تازگی ندارد. برای نمونه در سال ۲۰۱۴ پلیس فدرال برزیل اعلام کرد که مدارک و اسنادی در اختیار دارد حاکی از همکاری میان حزب‌الله لبنان با گروه‌های مافیایی مواد مخدر و سلاح در این کشور. 
 
نشریه بریتانیایی Janes Intelligence Review نیز در سال ۲۰۰۹ میلادی گزارشی منتشر کرده بود که به همکاری مافیا و حزب‌الله در مثلت مرزی سه کشور آرژانتین، برزیل و پاراگوئه اشاره داشت. 
 
پیشتر راجر نوریگا، کارشناس پیشین وزارت خارجه آمریکا نیز بر حضور ایران از طریق حزب‌الله لبنان تکیه کرده و گفته بود: «ایران شبکه ارتباطات خود را مستقیماَ در کنار آمریکا ایجاد کرده است.» وی افزود: «مردم ایالات متحده باید بدانند که تهران بازوی خود یعنی حزب‌الله را در نیم‌کره غربی زمین مستقر کرده است.»
 
روزنامه آلمانی "دی ولت" در دی‌ماه سال جاری نوشت: «حزب‌الله چیزی بیش از یک حزب سیاسی و شاخه‌ی مسلح آن است و در قالب یک شبکه‌ تبهکاری در زمینه‌ قاچاق مواد مخدر و اسلحه در سراسر جهان، از جمله در آلمان فعال است.»
+39
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۶
  senator x - تهران، ایران
  1979 کارتر با حمایت از خمینی برای چند دلار سود بیشتر نفت,مرتکب اشتباه بسیار فاحشی شد و بجهاتی خوشحال میشوم که نظام جمهوری اسلامی ضربات بیشتری بآمریکا وارد کند.ما که فناشدیم چرا آمریکا در جهان آسوده باشد,امیدوار گرفتاریش از طرف این نظام هر روز بیشتر و بیشتر شود.
  4
  17
  شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۱
  ۵۳
  همایون شایان - اسلو، نروژ
  بعد از به درک واصل شدن قاسم سلیمانی سپاه قدس دیگه حتی زورش به یه پشه هم نخواهد رسید . الان در اخبارا هیچ چیزی از تحرکاتشون در عراق و سوریه و یمن و جاهای دیگه نمیشنویم . ونزویلا هم مثله اونا ست
  0
  18
  شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۱
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران

  هشدار چیه. برید بزنید کتلتشون کنید.
  0
  21
  شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۸
  ۳۹
  Alphabet - پترس، یونان
  خب حالا که چی؟ بزن داغونشون کن اگه میتونی. شاعر گفته کار امروز را به فردا مسپار. این دیگه گله و شکایات نداره.
  0
  9
  شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۷
  ۴۰
  sure esrafil - مونیخ ، آلمان
  [::senator x - تهران، ایران::]. نه رفیق کاتر با این کارش فقط به فکر چند دلار درامد نفت نبود، چرا که نه کارتر و نه پیش از کارت و نه بعد از کارتر داخل الفبا بودند که چنین برنام هایی را طرح ریزی کنند، این جماعت چیزی نبودند جز یک گله فرمانبر مثل روحانی و خاتمی در ایران، کسیکه این برنامه را پیاده کرد نه برای چند دلار نفتی بود بلکه برای تصرف کل خاور میانه و مناطق نفتی جنان حتی روسیه بود و کارش را هم بدون هیچ اشتباهی در حال پیش بردن است، انچه کا ما م،یبینمی با اینچه کهو واقعیت است بسیار از هم دورند، در اعاز قرن ۲۱ که حتی کسوری مثل پاکستان دارای بمب اتم است جنگ یا اشغل نظامی مثل زمام جنگ جهانی دوم قابل اجرا نیست، تروریسم خصوصا بعد از ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ شده اسم رمز اشغال نظامی کشورهای دیگر.ونزوئلا بخاطر همپیمانی با روسیه مثل لیبی یا عراق نیست که امریکا راحت ان را اشغال کنه، ولی کشوری که به مکان امن تروریستها بدل بشه، حمله و اشغال ان خیلی راحت خواهد بود در انصورت حتی همپیمانها اون کشور قدم اول را بر میدارند.
  1
  5
  شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۹
  ۴۰
  sure esrafil - مونیخ ، آلمان
  ----حالا گره خوردن اسم ونزوئلا که قبلا پمپ بنزین امریکا بوپد و از زمانی که حکومت دست سوسیالیسها افتاده ،شده دشمن امریکا میتونه خیلی مفید برای طرحی برای نابودی تروریسم باشه. کافیه این توریست چند جا را بمب گذاری کنه که اتباع چندین کشور در ان کشته بشن یا یک هواپیمای که سقوطمیکنه مثل هواپیمای روسی بر فراز شامع شیخ مصر به گردن اون بیفته درست مثل ادعای داعش به دست داشتن در سقوط هواپیمای روسی،انوقته که حمله به انکشور و اشغال ان برای مبارزه با تروریست یک خواست جهانی بشه!جنگ ۷۲ ملت همه را حذر بنه چو ندیدند حقیقت ره افسانه زدند
  2
  5
  یکشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۰
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::sure esrafil - مونیخ ، آلمان::]. [::senator x - تهران، ایران::]. مطلقا کارتر و هیئت حاکمه ی امریکا در پی زدودن شاه نبودند. حریف امریکا شوروی بود و با برنامه ریزی قبلی تمام کشورهای اطراف شوروی را مذهبی کردند. ایران در این شطرنج پیچیده فقط یک سرباز بود که با قربانی کردن شاه نفت را به بشکه ای 5 دلار کشاندند و شوروی سقوط کرد. یعنی امریکا 1 را فدای 100 کرد. حالا هم تا روسیه آمد لگداندازی کند نفت را به بشکه ای 20 دلار رساندند و نهضت و این بازی دقیق شطرنج جهانی ادامه دارد. امریکا مشکلی با چین ندارد و تماما پروپاگاندا هست
  1
  7
  یکشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۲:۰۹
  نظر شما چیست؟