روحانی خواستار بررسی امکان برگزاری گردهمایی ها در ماه رمضان شد

حسن روحانی هفته گذشته گفته بود "اگر شرایط کشور در ماه رمضان به همین صورت باشد که حالا داریم دیگر اجتماعاتی نخواهیم داشت"
بی بی سی :حسن روحانی، رئیس جمهور ایران خواستار بررسی امکان برگزاری مراسم و گردهمایی های مذهبی در ماه رمضان شده که یک هفته دیگر آغاز می شود.
 
آقای روحانی به وزیر بهداشت ایران "دستور داده" با همکاری وزارت کشور تیمی را مشخص کنند که وظیفه آن بررسی این خواهد بود که آیا در شهرهایی که در مبارزه با ویروس کرونا "به وضعیت با ثباتی رسیده اند، امکان برگزاری برنامه ها و مراسم عبادی ماه مبارک رمضان هست و یا خیر".
 
رئیس جمهور ایران خواسته تا اگر وزارت بهداشت و وزارت کشور، به نکات و یافته هایی رسیدند به ستاد ملی مبارزه با کرونا ارائه کنند که به ریاست آقای روحانی تشکیل می شود و تصمیم گیری در امور اجرایی از زمان شیوه ویروس کرونا به آن محول شده است.
 
از روز اول اسفند ۱۳۹۸ که دولت ایران رسما اعلام کرد ویروس کرونا و بیماری کووید-۱۹ در این کشور شیوع پیدا کرده، بر اساس آمار رسمی بیش از ۵ هزار نفر در ایران جان خود را از دست داده اند.
 
بر اساس تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا فعالیت برخی از مشاغل "کم خطر" از امروز در تهران آغاز شده است. متخصصان بهداشتی هشدار می دهند که حضور متراکم شهروندان در شهر و وسائل حمل و نقل عمومی، ضریب شیوع ویروس را افزایش می دهد و می تواند مجددا آمار ابتلا و مرگ و میر ناشی ناشی از بیماری کووید-۱۹ را بالا ببرد.
 
آقای روحانی هفته گذشته گفته بود "اگر شرایط کشور در ماه رمضان به همین صورت باشد که حالا داریم دیگر اجتماعاتی نخواهیم داشت".
احکام مراجع تقلید
با نزدیک شدن به ماه رمضان، برخی از مراجع تقلید شیعه نظرات فقهی خود را درباره گرفتن روزه در زمان شیوع ویروس کرونا اعلام کرده اند.
 
آیت الله حسین وحید خراسانی، آیت الله ناصر مکارم شیرازی، آیت الله علی سیستانی و آیت الله موسی شبیری زنجانی گفته‌اند که در صورتی که گرفتن روزه احتمال ابتلای فرد به بیماری را افزایش دهد، می شود از این کار خودداری کند.
 
از زمان شایع شدن ویروس کرونا که منشا شیوع آن در ایران شهر قم اعلام شد، برخی از اعضای خانواده و دفتر آقای شبیری زنجانی بر اثر ابتلا به این ویروس درگذشتند. رئیس دفتر و خواهرزاده آقای شبیری زنجانی که عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بود، بر اثر بیماری کووید-۱۹ جان خود را از دست دادند.
 
هر ساله در ماه رمضان برنامه های رسمی از سوی مقام های جمهوری اسلامی ایران برگزار می شود. آیت الله علی خامنه ای در اغلب شب های ماه رمضان برنامه سخنرانی و افطار با گروه های مختلف از جمله کارگزاران نظام جمهوری اسلامی ایران دارد و سه شب هم در مقر رهبری، برنامه شب احیا برگزار می کند.
 
حسن روحانی رئیس جمهور ایران هم در سال های اخیر با گروه های مختلف همچون هنرمندان، کارآفرینان و چهره های سیاسی برنامه دیدار و افطار برگزار کرده است.
 
در حال حاضر به دلیل شیوع ویروس کرونا برخی از برنامه های رسمی در جمهوری اسلامی ایران همچون برگزاری نماز جمعه به حالت تعلیق درآمده است.
 
قرار است مراسم سالگرد درگذشت آیت الله روح الله خمینی هم که هر سال در آرامگاه او برگزار می شود، و طی آن آقای خامنه ای سخنرانی می‌کند، در سال جاری برگزار نشود.
+4
رأی دهید
-33

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  کورونا درخواستتون رو خونده جناب اقای شیخ دکتر حجت الاسلام پرزیدنت و بالعکس، فعلا گفته برو توی یه جای یکی از چارپایان که سگ نگیرت
  3
  16
  شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۶
  ۲۰
  آرون کوهن - دیمونا، اسرائیل
  ترامپ احتمالا باید دیروز بوده باشد در یک گفتگو با خبرنگاران میگفت باید مردم برگردند سرکارهایشان و کشور از نظر خریدو فروش حالت عادی بخود بگیرد و چاره ای نیست . اما اگر مردم گردهمایی های ماه رمضان را انجام ندهند و در خانه هایشان باشند چه اتفاق ناگواری میتواند بیفتد یا چه خطری برای سلامتی مردم میتواند از برگزار نشدن گردهمایی های مذهبی پیش بیاید . ترامپ برای پول از مردم میخواهد از خانه هایشان بیرون بیایند البته تا حدود بیشتر منطقی است, اینها برای چه چیزی در تلاشند تا مردم از خانه هایشان بیرون بیایند و در گردهمایی های مذهبی شرکت کنند؟
  1
  13
  شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۰
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::آرون کوهن - دیمونا، اسرائیل::]. هر دو دسته برای تجارت اینکار رو میکنن. هر دو هم دلار رو میشناسن، ولی راه پول در اوردنشون با هم فرق میکنه
  2
  5
  یکشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۱:۴۳
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  اتفاقا گرد امدن در ماه نامبارک رمضان مسخره اگر کار به تلف شدن عده ای ابله بکشد بسیار مفید هست
  0
  6
  یکشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۲:۱۳
  ۲۰
  آرون کوهن - دیمونا، اسرائیل
  [::hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا::]. ای کاش در ایران هم اخوند ها مثل ترامپ برای پول در تلاش بودند .آنها هیچ تلاشی برای در اوردن پول نمیکنند بلکه انها هر پولی را که مردم ایران در می اورند و یا بصورت ثروت ملی دارند را هزینه ترویج خرافات و نگه داشتن حکومت مذهبی خودشان که بر پایه دروغ و خرافات بنا نهاده شده است میکنند البته غارت برای انباشتن بر ثروت اشخاص خاص در خارج از ایران هم وجود دارد.
  0
  4
  یکشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۳:۴۱
  نظر شما چیست؟