اضافه شدن بیش از ۱۰۰۰ نفر به آمار رسمی قربانیان کرونا در ووهان

ایران اینترنشنال : مقام‌ها در چین به شمار فوتی‌های ناشی از ابتلا به کرونا در در شهر ووهان، کانون اصلی شیوع این ویروس، ۱۲۹۰ مورد دیگر اضافه کردند. به این ترتیب آمار درگذشتگان به ۳۸۶۹ نفر رسید. 
 
دولت محلی ووهان در بیانیه‌ای اعلام کرد آمار جدید بعد از مقابله داده‌های آنلاین با اطلاعات واصله از بیمارستان‌ها، مراکز پلیس، مراکز تدفین و دیگر منابع، حاصل شده است.
 
بنا بر اظهارات دولت محلی، افرادی که در اوایل شیوع کرونا بدون آگاهی از بیماری بودنشان در منزل فوت کرده‌اند، بیمارستان‌هایی که اطلاعات آنان وارد سامانه‌های آنلاین نشده و همچنین نهادهای شلوغی که موارد را گزارش نکرده یا اطلاع‌رسانی صحیح نکرده بودند، سبب شده بود این تعداد جدید در آمار رسمی لحاظ نشود.
 
این در حالی است که طی هفته‌های اخیر، تردیدها نسبت به آمار رسمی فوتی‌های کرونا در ووهان تشدید شده‌ است. با رفع قرنطینه شهر در هفته‌های اخیر، خانواده‌های درگذشتگان برای تحول گرفتن خاکستر اجساد سوزانده‌شده درگذشتگان خود به مراکز تدفین هجوم برده‌اند.
 
چین  از سوی دولت آمریکا به پنهان‌کاری درباره شیوع این بیماری و همچنین کم اعلام کردن آمار مرگ‌ومیر مورد متهم شده است.
 
روز پنجشنبه، مارک اسپر،‌ وزیر دفاع آمریکا،‌ ضمن انتقاد از دولت چین گفت رهبران این کشور درباره شیوع بیماری کرونا شفاف نبوده‌اند و حتی اعتمادی به این‌که اکنون نیز حقیقت را بگویند وجود ندارد.
 
چندی پیش، واشینگتن‌پست گزارش داد بررسی تصاویر منتشرشده از قربانیان ویروس کرونا در ووهان و همچنین بررسی‌های صورت‌گرفته در شبکه‌های اجتماعی از میزان رجوع خانواده‌های قربانیان به مراکز تدفین نشان می‌دهد آمار قربانیان حدود ۴۲ هزار نفر یعنی ۱۶ برابر بیشتر از آمار رسمی است.
+26
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۰
  آش با جاش - سیاهکل، ایران
  آمار کشورهای دیکتاتوری، چین، ایران و روسیه و مشابه همه پایین و صفر هست، بخاطراینکه به اولاد پیغمبر نزدیک هستند.
  0
  6
  جمعه ۲۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۲
  ۴۰
  Liberte - ارومیه، ایران
  دروغگوهای کثیف و بد طینت.
  0
  8
  جمعه ۲۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۵
  ۵۰
  ernakola - تهران، ایران
  [::Liberte - ارومیه، ایران::]. دوست عزیز ملت چین سابقه فرهنگی بیشتر از ما دارن و اینجور درست نیست به یک ملت اهانت کنی.....از زمانی که یک مرکز ویروس شناسی آمریکا در چین بدون نظارت فعالیت کرد این بیماری سارس و سپس کرونا بعد از آن رخ داد .....
  2
  0
  شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۴:۳۹
  ۴۰
  Liberte - ارومیه، ایران
  [::ernakola - تهران، ایران::]. من به ملت چین دروفغگو نگفتم، دیکتاتور های حاکم حزب کمونیست -کاپیتالیست چین منظورم بود که با بی مسئولیتی و دروغ بحران فزاینده ای رو موجب شدند.
  0
  2
  شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۹
  نظر شما چیست؟