سرقت ۸۰۰ میلیون تومانی خاک طلا

کارگر طلاسازی با فروش پنهانی ۷ کیلو خاک طلا ۸۰۰ میلیون تومان به جیب زد.

به گزارش «ایران»، روز۲۰ اسفند سال گذشته پرونده‌ای به دستور دادگاه «فشافویه» به پایگاه نهم پلیس آگاهی ارجاع شد که شاکی پرونده با حضور در پایگاه اظهار کرد که مدتی است از کارگاه طلاسازی‌اش سرقت می شود  اما هیچ گونه سرنخی از سارق یا سارقان ندارد.

 با شروع تحقیقات پلیسی فرضیه داخلی بودن سرقت قوت گرفت و دراین خصوص بررسی‌های لازم انجام و پس از انعکاس موضوع به مرجع قضایی دستور تحقیقات از کارگران شاغل در کارگاه صادر و تحقیقات لازم از آنان شروع شد.

درهمین رابطه  یکی از کارگران به نام «حمید » ۴۳ ساله اظهارات ضد و نقیضی ارائه کرد که درادامه بازجویی ها حمید لب به اعتراف گشود و اظهار کرد که در اوایل ساعت کاری و صبح زود هنگامی که سایر کارگران حضور نداشتند، خاک‌های طلا را سرقت کرده و از داخل صافی عبور داده و حدود ۴۰ گرم  خاک به ارزش تقریبی ۲۵ میلیون تومان طی سه مرحله سرقت کرده است.

سرهنگ کارآگاه کرم یوسف وند  رئیس پایگاه نهم پلیس آگاهی گفت: متهم از حدود ۱۰ ماه قبل شروع به سرقت از کارگاه کرده و تا زمان دستگیری ۳ کیلوگرم خاک طلا سرقت کرده و آنها را به شخصی به نام «ناصر» فروخته و تاکنون مبلغ ۲۴۴ میلیون تومان پول بابت فروش خاک طلاهای سرقتی دریافت کرده است.
وی در ادامه به شناسایی مخفیگاه ناصر در اسلامشهر اشاره و اظهارکرد : با دستور قضایی متهم در مخفیگاهش دستگیر و برای تحقیقات تکمیلی به پلیس آگاهی منتقل شد که وی مدعی شد  از ۲۵ سال قبل  حمید را می‌شناسد و از سال ۱۳۹۴ حدود ۷کیلوگرم خاک طلا از وی خریده است.

  در بازرسی از محل سکونت ناصر مقادیری خاک طلا و یک گالن اسید مربوط به کارگاه طلاسازی کشف شد و کارشناسان ارزش ریالی این سرقت را بیش از ۸ میلیارد ریال برآورد کرده‌اند همچنین متهمان با صدور قرار قانونی از سوی مقام قضایی روانه زندان شدند.
+6
رأی دهید
-2

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.