استاد اقتصاد دانشگاه الزهرا: ۲۰ میلیارد دلار، ارز دولتی از کشور خارج شد، آنوقت برای وام ۵ میلیارد دلاری دستمان را به خارجی دراز میکنیم!

حسین راغفر، عضو هیات علمی دانشگاه الزهرا، روز چهارشنبه ۲۷ فروردین‌ماه در گفت‌وگو با خبرگزاری ایلنا ضمن اشاره به خروج ۲۰ میلیارد دلار از ایران در جریان «فساد بزرگ» سال‌های گذشته و عدم پاسخگویی مقام‌های جمهوری اسلامی، خواستار روشن شدن موارد تخصیص وام صندوق بین‌المللی پول شد.
 
حسین راغفر اقتصاددان و عضو هیات علمی دانشگاه الزهرا با اشاره به طرح دولت برای برداشت یک میلیارد یورو از صندوق توسعه ملی برای مقابله با کرونا گفت که این پول هم در «‌ساختار فاسد اقتصادی»، تلف خواهد شد.
 
 حسین راغفر گفت : در حالی که ۲۰ میلیارد دلار در جریان یک فساد بزرگ از کشور خارج شد و کسی هم در این رابطه پاسخگو نیست، امروز برای ۵ میلیارد دلار دست‌مان را به سوی بانک جهانی و نهادهای بین‌المللی دراز کردیم.
 
وی افزود : از ۱۰۰ هزار میلیارد تومان بسته حمایتی که دولت در نظر گرفته ۲۵ هزار میلیارد تومان در قالب وام یک میلیون تومانی به افراد داده می‌شود و ۷۵ هزار میلیارد تومان از آن قرار است به بنگاه‌های اقتصادی ارائه شود که این توزیع بسیار مشکوک است.
 
زاغفر گفت : تجربه گذشته عملکرد دولت در موارد مشابه در توزیع تسهیلات و امکانات نشان می‌دهد که باید نگران نحوه توزیع باشیم و اینکه قرار است بر چه اساسی و چه ضابطه‌ای این یارانه بین افراد تقسیم شود و قطعا این نگرانی وجود دارد که ۷۵ هزار میلیارد تومان بین دوستان، رفقا و آشنایان آقایان توزیع می‌شود.
+18
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟