علم‌الهدی: سیل و کرونا از آزمایشات الهی هستند

 ایرنا:نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: حادثه دل‌خراش سیل در چند نقطه این استان در کنار ویروس منحوس کرونا از آزمایش بنده‌پروری ذات مقدس پروردگار برای سه گروه از مردم است.
 
به گزارش روز چهارشنبه پایگاه خبری آیت الله سید احمد علم الهدی وی با صدور پیامی افزود: نخستین گروه، آزمایش عزیزان آسیب‌ دیده است که در برابر این آسیب و حادثه نازل‌ شده، آیا به غیر خدا روی می‌آورند یا جبران خسارت و آسیب وارد شده را فقط از خدا می‌خواهند.
 
وی ادامه داد: گروه دوم، آزمایش سایر بندگان است که در مقابل خسارت و حادثه دیدن هم‌وطنان خود و برادران و خواهران ایمانی‌ خود چه واکنشی از خود نشان می‌دهند و به آنان چگونه رسیدگی می‌کنند.
 
وی گفت: در این جریان نمونه ارزشمندی در منطقه داورزن خراسان رضوی درخشید بطوریکه در برابر ویرانگری سیل، روستای رودان‌گر، زیر آب رفت و همه هستیِ ساکنان به‌ کلی از بین رفت و فقط خود آنان به همت ایثارگران سپاه و بسیج نجات پیدا کردند، اهالی روستای مهر، آنان را به خانه‌های خود جا دادند و هنگامی‌ که عناصر خدمتگزار هلال‌ احمر برای امداد آسیب دیدگان و برپا کردن چادر آمدند، نپذیرفتند، اهالی روستای مهر اظهار کردند تا بازسازی منازل ویران شده از آنان پذیرایی می‌کنند.
 
آیت الله علم الهدی افزود: گروه سوم، آزمایش مسوولان این نظام مقدس در برابر خسارتی است که به کشاورزی و دامداری این آسیب دیدگان وارد شده و اینکه چگونه مسوولان همت می‌کنند و درصدد جبران برمی‌آیند که در این مورد، مسوولیت مسوولین جهاد کشاورزی بیشتر است.
 
وی با اظهار تاسف از مشکلات طاقت‌فرسایی که برای سیل زدگان در این حادثه پیش آمده، آمادگی خود و همه دستگاه‌های انقلابی وابسته به نهاد مقدس رهبری و تشکیلات مسوول دولتی استان را برای خدمت و حل مشکلات، اعلام کرد.
 
وی همچنین با اظهار تاثر از جان باختن ۲ نفر در منطقه سلامی، به بازماندگان آنها تسلیت گفت.
+3
رأی دهید
-24

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  همایون شایان - اسلو، نروژ
  سیل و کرونا و آخوند .
  2
  13
  ‌پنجشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۷:۵۵
  نظر شما چیست؟