بهترین انتخاب‌های غذایی با ماندگاری بالا در دوران قرنطینه

دویچه وله :دانستن این نکته که تا چه زمانی می‌توان مواد غذایی را در خانه نگه داشت، به شما کمک می‌کند در هنگام شیوع ویروس کرونا سراغ انتخاب‌های سالم‌تری بروید.
 
به گزارش هلث‌لاین؛ متخصصان تغذیه تاکید می‌کنند که در روزهای قرنطینه غذاهایی را انتخاب کنید که ماندگاری بیشتر و ارزش غذایی بالاتری دارند. 
 
میوه‌های خشک یکی از مواد غذایی سالم با ماندگاری بالا هستند. میوه‌های خشک بدون قند منبع بسیار مفید فیبر برای بهبود عملکرد دستگاه گوارش هستند.
 
بوبات از جمله نخود، لوبیا و عدس، چه به صورت کنسرو یا خشک، قابلیت ماندگاری بالا دارند و یکی از بهترین منابع پروتئین گیاهی هستند. مصرف تنها نیم فنجان از حبوبات برای سه بار در هفته می‌تواند به شما کمک کند تا ضمن افزودن فیبر و مواد مغذی به رژیم غذایی، به اندازه کافی پروتئین دریافت کنید. هر دو گزینه کنسرو شده و خشک حبوبات تقریبا یک سال ماندگاری دارند.
 
کلم نیز جزو محصولاتی است که می‌تواند یک ماه در یخچال بماند. در کل اگر به دنبال سبزیجاتی هستید که قابلیت ماندگاری طولانی دارد، آنهایی که پوست ضخیم دارند را انتخاب کنید. کدو تنبل دارای پوست ضخیم است و می‌تواند حداقل برای چند ماه روی پیشخوان آشپزخانه بماند. 
 
بسته جو دوسر اگر باز نشود، می‌تواند بیش از یک سال در قفسه آشپزخانه دوام بیاورد. جوی دو سر سرشار از فیبر است و حتی در وعده صبحانه می‌توانید از آن استفاده کنید.
 
کنسرو ماهی قزل آلا و ماهی تن نیز گزینه‌های غذایی با ماندگاری بالا هستند. شما می‌توانید گوشت مرغ و غذاهای دریایی را نیز تا مدت‌ها در فریزر نگهداری کنید.
 
فراموش نکنید که پودرهای پنکیک اگرچه قابلیت ماندگاری بالایی دارند، اما از نظر ارزش غذایی بسیار ضعیفند. مرغ سرخ‌شده منجمد، پیتزای منجمد، کنسرو سوپ‌های خامه‌ای و بستنی‌ها جزو محصولات غذایی‌ای هستند که نباید در روزهای قرنطینه به فکر ذخیره‌کردن آنها باشید.
+5
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟