پمپئو: رژیم ایران پول نقد را نه برای مردم ایران، که برای شبه‌نظامیان شیعه و حزب‌الله هزینه می‌کند

صدای آمریکا :مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا، ضمن تاکید بر ضرورت حفظ تحریم‌ها و ادامه جلوگیری از دسترسی رژیم ایران به پول نقد، گفت در صورتی که پول نقد به ایران داده شود، صرف مردم نشده و به دست شبه‌نظامیان شیعه و حزب‌الله می‌رسد.
 
وزیر خارجه ایالات متحده روز سه‌شنبه ۲۶ فروردین در گفت‌وگو با یک شبکه رادیویی شهر هیوستون ایالت تگزاس گفت: «ما از همان اول واضح و شفاف این را گفتیم. ما از همان اول پیشنهاد کمک بشردوستانه دادیم. این یک تراژدی است که گریبان‌گیر مردم ایران شده است. بخشی از این از دست رفتن جان مردم، نتیجه مستقیم این است که رژیم به جای سرمایه‌گذاری روی سلامت و تندرستی مردم، روی حزب‌الله و کمپین تروریسم سرمایه‌گذاری می‌کند.»
 
مایک پمپئو افزود: «الان زمانی نیست که پول نقد در اختیار رژیم قرار دهیم. این کار جوابگو نیست. این پول نقد در فساد از بین می‌رود و دست آخر به دست دلال‌های اسلحه و دست شبه‌نظامیان شیعه و حزب‌الله می‌رسد.»
 
وزیر خارجه آمریکا گفت: «ما به دیگر کشورهایی که منتقل‌کننده این کمک‌های بشردوستانه بودند، کمک کردیم و به اشکالی هم موفق بوده‌ایم که این خدمات بشردوستانه را به مردم ایران برسانیم. ما باید هر چه از دستمان برمی‌آید برای گذار مردم ایران از مشکل این ویروس انجام دهیم؛ ولی این کار نباید به معنای دادن منابع به رژیمی باشد که خطری واقعی برای سربازهای آمریکایی، یعنی همکاران و دوستان نظامی‌مان که امروز در عراق و سوریه خدمت می‌کنند، محسوب می‌شود.»
 
مایک پمپئو افزود: «ما هرگز نباید کاری کنیم که توانایی رژیم ایران برای هراس‌افکنی در جهان و به خطر انداختن جان آمریکایی‌ها را تقویت کند.»
 
شورای امنیت ملی کاخ سفید روز ۲۵ فروردین در پیامی ضمن تاکید بر حمایت آمریکا از مردم ایران، ونزوئلا، سوریه، و کره شمالی، بار دیگر بر تحت تحریم نبودن کمک‌های بشردوستانه تاکید کرد.
 
مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، چندین بار پیشنهاد کمک آمریکا به مردم ایران را مطرح کرده است؛ ولی مقامات جمهوری اسلامی این پیشنهاد‌ها را رد کرده‌اند.
+44
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۶
  Tony Arzenta - کی یف، اوکراین
  اینا ۴۰ ساله هیچ پولی واسه مردم خرج نکردند نمیکنند نخواهند کرد کبلایی
  1
  13
  ‌سه شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۴
  ۵۳
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا
  اینو همه میدونند ولی اوباما احمق بیلیونها دلار نقد براشون فرستاد و مطمئنم ترامپ هم همنکارو میکنه چون امریکا و انگلیس هنوز به وجود اخوند تو منطقه احتیاج داره
  2
  13
  ‌سه شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۳
  ۵۷
  naderali63 - گوتمبر، سوئد
  زمان اوباما ناراحت بودید. حالا که امریگاه و جهان حامیتان هست. منتظر چه هستید.
  0
  3
  ‌چهارشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۳:۴۳
  ۵۳
  همایون شایان - اسلو، نروژ
  مایکی جون والله به خدا هممون میدونیم که این پول برای اوناست ولی جونه هرکی دوست دارین این پولارو به اینا ندین . ما همگی راضی هستیم که بی پول بمونیم ولی نبینیم که پولامونو توی لبنان و غزه و عراق دارن خرج خوشگذرانی هاشون میکنن .
  0
  3
  ‌چهارشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۴:۴۶
  ۵۴
  ادوینو - گوالف، کانادا
  دقیقا حق با شماست این تو بمیری از اون تو بمیری حسین اوباما نیست که دو هواپیما پول بفرسته برای برادرانش در ایران ..
  0
  1
  ‌چهارشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۱
  ۵۴
  ادوینو - گوالف، کانادا
  دقیقا حق با شماست این تو بمیری از اون تو بمیری حسین اوباما نیست که دو هواپیما پول بفرسته برای برادرانش در ایران ..
  0
  1
  ‌چهارشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۱
  نظر شما چیست؟