نماینده رشت از بنیادهای تحت نظر خامنه ای خواست فقط امسال داوطلبانه مالیات بدهند

 غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی ایرانرادیو فرانسه :غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی از بنیادها و نهادهای حکومتی معاف از مالیات خواست که در این روزهای سخت که کشور با بحران اپیدمی کرونا روبرو است و دست دولت نیز خالی است فقط امسال به طور دواطلبانه مالیات پرداخت کنند.
 
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت : "برای مقابله با کرونا، دولت بیش از هر زمان به اعتبار نیاز دارد." او افزود : "اگر کرونا نبود، دولت در سال جاری بالاترین کسری بودجه را می‌داشت که حالا کرونا هم به آن اضافه شده است."
 
غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی افزوده است که مجلس بودجه سال جاری دولت را از ٤٨٤ هزار میلیارد تومان به ٥٢٠ هزار تومان افزایش داد بی آنکه نه از درآمد نفتی به دلیل تحریم ها خبری باشد نه از درآمد مالیاتی به دلیل رکود حاکم بر کسب و کار کشور.
 
نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی به تمام نهادها، بنیادها و دستگاه ها حکومتی که بر اساس احکام حکومتی آیت الله خامنه ای از پرداخت مالیات معاف هستند خواست "تنها در سال ٩٩ به صورت داوطلبانه مالیات بدهند و به عنوان یک بنگاه بزرگ اقتصادی به کشور کمک کنند." به گفته غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی گفته است که در حال حاضر تمام منابع تأمین اعتبار دولت بسته است و "هزینه های بسیاری در اثر کرونا به کشور تحمیل شده" که دولت توان تأمین آنها را ندارد.
 
کلیه بنیادهای کشور، آستان قدس رضوی و سایر تولیت های مذهبی در کنار بنیادهای وابسته به سپاه پاسداران و ده ها هزار شرکت وابسته به آنها به دستور رهبر جمهوری اسلامی ایران از پرداخت مالیات معاف هستند، در حالی بیش از هشتاد درصد اقتصاد کشور را در کنترل خود دارند.
+36
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۹
  vg2000 - اسلو، نروژ
  فردا میاد میگه من نگفتم
  3
  20
  ‌سه شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۴
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  مملکت گل و بلبل! طرف میگه جون مادرت بیا یه امسال رو تو هم مثل بقیه باش!
  1
  22
  ‌سه شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۵
  ۴۹
  sheyvar - ارسباران، ایران
  غلامعلی جان جوک می‌‌گویید . بشین سر جات بالام جان
  3
  15
  ‌سه شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۸
  ۵۱
  وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد
  این آقای نماینده واقعا آدم بی فکریه. خوب عزیز من اگر این بنیادها به مردم ایران کمک مالی یا مالیات بدن ممکنه این توهم برای مردم ایران پیش بیاد که نکنه این پولها به خود ما تعلق داشته باشه.
  1
  20
  ‌سه شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۵
  ۳۹
  Alphabet - پترس، یونان
  خاک بر سرت. دو کلمه هم از مادر عروس بشنویم. اینهم نماینده طویله رهبری.
  2
  6
  ‌سه شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۲
  ۳۸
  Chokam - ری، ایران
  اگه فاجعه ای مثل سیل بود کمک داخلی می تونست کمک کنه اما کرونا کمک خارجی می خواد مثل داروی خارجی و دستگاه ونتیلاتور و کیت تست با هوش مصنوعی و رباط برای بیمارستانها تا به پرستارها سرایت نکنه. پزشکی ایران ضعیفترین توی دنیاست از این نظر، برای همین تلفات کرونابالاست توی ایران
  1
  5
  ‌سه شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۸
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  شوخی شوخی با سبیل رهبر هم شوخی!؟.
  1
  7
  ‌سه شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۵
  نظر شما چیست؟