یک قرارگاه جدید به قرارگاه‌های سپاه اضافه شد، این بار برای کرونا

 حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران رادیو فردا :در حالی که معاون اول رئیس‌ جمهور ایران خبر از تاسیس «شورای همکاری دولت، نهادهای عمومی و مؤسسات مردمی» برای حمایت از آسیب‌دیدگان ناشی از ویروس کرونا داده بود، فرمانده سپاه پاسداران اعلام کرد که «قرارگاه امام حسن» را برای این منظور تشکیل داده است.
 
به گزارش خبرگزاری تسنیم، جلسه شروع به کار این قرارگاه روز سه‌شنبه، ۲۶ فروردین، در محل ستاد فرماندهی کل سپاه برگزار شده و قرار است این قرارگاه در مرحله اول از طریق شبکه بسیج، بسته‌های حمایتی بین ۳.۵ میلیون خانوار توزیع کند.
 
فرمانده سپاه اعلام کرده است در سطح استان‌ها این قرارگاه با حضور بنیاد مستضعفان، کمیته امداد، ستاد اجرایی، آستان قدس رضوی و بسیج که همگی نهادهای تحت نظر رهبر جمهوری اسلامی هستند، تشکیل می‌شود و وزرات صنعت نیز از این قرارگاه‌ها حمایت می‌کند.
 
آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی روز ۲۱ فروردین خواستار برگزاری یک رزمایش برای حمایت از نیازمندان شده بود.
 
پیش از آن اما در روز ۱۸ فروردین حسن روحانی، رئیس جمهور ایران از برگزاری جلسه معاون اول دولت با نهادهایی چون سپاه پاسداران و ستاد اجرایی فرمان امام خبر داده بود تا در مورد کمک‌های این نهادها در بحران کرونا هماهنگی شود.
 
روز ۲۳ فروردین، اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌ جمهور، در جلسه شورای عالی رفاه اعلام کرد که در راستای هماهنگی بین دولت و این نهادها برای کمک به آسیب‌دیدگان کرونا، «شورای همکاری نهادهای عمومی غیردولتی، مؤسسات مردمی و دولت» تاسیس شد.
 
در این جلسه روسای کمیته امداد، ستاد اجرایی فرمان امام و بنیاد مستضعفان شرکت داشتند ولی از سوی سپاه، جانشین سازمان بسیج شرکت کرده بود.
 
دو روز پس از تشکیل آن شورا اما فرمانده سپاه اعلام کرده که قرارگاه جدیدی برای توزیع کمک‌ها تاسیس می‌کند.
 
پیش از این و در جریان فعالیت ستاد ملی کرونا نیز رویکرد مشابهی حاشیه‌ساز شد.
 
در آن ماجرا، روز ۴ اسفند ۹۸، حسن روحانی دستور تشکیل ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا را صادر کرد. در همین حال، ۲۲ اسفند آیت‌الله خامنه‌ای به رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران دستور داد که قرارگاه بهداشتی و درمانی مقابله با کرونا را ایجاد کند.
 
نخستین جلسه این قرارگاه روز ۲۳ اسفند برگزار شد و محمد باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران گفت تا ۲۴ ساعت آینده اقدام به «خلوت کردن فروشگاه‌ها، خیابان‌ها و جاده‌ها» خواهیم کرد.
 
این تصمیم هرگز اجرایی نشد و تاکنون هم گزارشی از فعالیت قرارگاه نظامی که به «ًقرارگاه امام رضا» مشهور شده بود، منتشر نشده است.
+9
رأی دهید
-35

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۹
  vg2000 - اسلو، نروژ
  برای سرکوب مردم بدبخت
  1
  19
  ‌سه شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۴
  ۳۰
  grizzly - برلین، آلمان
  فقط خدا به داد مردم برسه باز هم یک قرارگاه دیگه!! لابد آمار کرونایی ها از این به بعد میشه پنج رقمی
  1
  19
  ‌سه شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۸
  ۳۸
  Chokam - ری، ایران
  شما همون روش ایمنی گله ای رو بکار می برین ،یعنی همه مردم بگیرن تا ایمنی کل جامعه دربرابر ویروس بره بالا. این روش منسوخ شده چون تعداد کشته ها خیلی خیلی بالا میره.
  0
  15
  ‌سه شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۵
  ۵۹
  Parinaz Iran - پراگ، چک
  با امید اینکه تمام سردمداران این رژیم برامده از عنقلاب اسیر این بیماری شوند تا جهانی از شر انان در امان...بله فاجعه ی سال ۵۷ افتخاری است برای تعدادی چپول بی سواد مجاهد بدتر از ملا و احزاب اسلامی ننه با با...عرعر
  0
  5
  ‌سه شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۶
  ۳۹
  Alphabet - پترس، یونان
  دیگه مگه پولی هم مونده که شما برادران ناخلف قاچاقچی براش دندون تیز کردید؟
  0
  5
  ‌سه شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۳
  نظر شما چیست؟