همزمان با شیوع کرونا؛ دولت ایران برای کمک به مستضعفان دست به دامن مردم شد

العربیه :معاون اول رئیس‌جمهوری ایران، همزمان با شیوع کرونا و توقف اکثر فعالیت‌های اقتصادی، از مردم، خیرخواهان و کسانی که از تمکن مالی مناسبی برخوردار هستند، درخواست کرد تا با کمک به نهادهای امدادی نظیر جمعیت هلال احمر به مستمندان کمک کنند.
 
شیوع جهانی ویروس کرونا باعث شده اقتصاد به شدت آسیب ببیند و برخی از اقشار مردم در تنگنای اقتصادی بیشتری قرار بگیرند. در این میان کشورهای مختلف برای حل این مشکل راه‌کارهای مختلفی را در پیش گرفته‌اند که از جمله کشورهایی مانند بریتانیا، آلمان، آمریکا و بسیاری کشورهای دیگر که دولت به مردم کمک مالی می‌دهد تا در دوران کرونا که ناگزیر شرایط قرنطینه حاکم است، برای تامین معیشت دچار مشکل نشوند، در ایران نیز با اینکه اعطای وام با سود 12 درصدی به عنوان کمک‌هزینه در نظر گرفته شده، دولت برای کمک به اقشار کم‌بضاعت از مردم خواسته تا به میدان بیایند و به دولت در این امر کمک کنند.
 
بر اساس گزارش خبرگزاری تسنیم، دوشنبه 13 آوریل 2020، اسحاق جهانگیری، با اشاره به شیوع کرونا در ایران و به کارگیری روش‌های پیشگیری از گسترش این بیماری، از آسیب دیدن برخی اقشار همزمان با اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی خبر داد.
 
او تاکید کرد که «باید بیشتر از کمک‌های مردم» استفاده شود و با یادآوری گفته رئیس‌جمهوری ایران گفت: «واقعیت این است که دولت در برهه کنونی با دو ویروس تحریم و کرونا همزمان مقابله می‌کند».
 
جهانگیری تاکید کرد که گر موضوع برای مردم خوب توضیح داده شود، مطمئن است که «حتماً از کمک‌های خیرین بیشتر، بهره‌مند خواهد شد».
 
به گفته او، «تعداد کسانی که نیازمند کمک هستند بیشتر از آماری است که دولت توانسته برای آنها مبالغی واریز کند»، بر همین اساس جهانگیری خواستار کمک مردم شد تا تعداد بیشتری از نیازمندان تحت پوشش قرار گیرند.
 
جهانگیری افزود: «از مردم و خیرخواهان و کسانی که از تمکن مالی مناسبی برخوردار هستند می‌خواهم که به صحنه بیایند».
 
معاون اول رئیس‌جمهوری ایران، در ادامه این کمک را به منظور یاری رساندن به «اقشار بی‌بضاعت» عنوان کرد.
 
این در حالی است که پیش از این ایران مدعی کمک به مستضعفان آمریکا شد و در همین راستا دو کامیون کمک‌های بشردوستانه را  به سوی دفتر حافظ منافع آمریکا ( سفارت سوئیس) فرستادند.
 
علی کیان یکی از اهداکنندگان این کمک به خبرگزاری فارس گفت: «این روزها شاهد وضعیت بسیار ناراحت کننده مردم مستضعف آمریکا هستیم، به خصوص وضعیت محرومان در شهر نیویورک، بر همین اساس دانشجویان بسیجی تصمیم گرفتند این محموله کاملا بشردوستانه را برای مردم مستضعف آمریکا ارسال کنیم».
+5
رأی دهید
-89

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۶
  senator x - تهران، ایران

  اصلا و ابدا حتی بلد نیستی کلمه(خجالت) را بنویسی.مردک احمق مسئول صندق خمینی میگه از ذخایر آن صندوق برداشت کنید ولی همگی تان لال و کر شدید و چیزدی نمی گوئید.بنیاد مستصعفان که 40 سال است کلیه منابع و کارخانجات ملت را بلعیده, چرا خفغان گرفته؟
  2
  52
  دوشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۳
  ۵۳
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  چند وقت پیش ماله کش نظام ظریف خیلی افتخار میکرد که به فلسطیز لبنان لیبی سوریه کمک کرده الان وقتشه کاسه گدایی را جلو اونا ببره نه مردم ایران.
  1
  53
  دوشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۴
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  اگر دماغت رو اجاره بدی به دلقک های سیرک شاید پول کافی برای کمک به مستضعفان جمع بشه.
  2
  49
  دوشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۵
  ۶۶
  senator x - تهران، ایران

  میلیاردها دزدی بابک زنجانی چی شد؟اندخته های رهبر بمیزان 200 میلیارد دلارکجاست؟چرا از بودجه فضیه قم کم نمیکنید؟چرا از هزینه های برون مرزی نظامی بی حاصلتان نمیزنید؟
  2
  46
  دوشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۸
  ۳۹
  Alphabet - پترس، یونان

  ای ننه ات قربون اون دماغ نقلی ات بره خبرت کی از کرونا جون سالم بدر بردی؟ پس روغن بنفشه بالاخره کار خودشو کرد؟ خودت تنهایی فکر کردی و به این نتیجه رسیدی چرا اول از خودتون, رهبر چلاقت, روباه بنفش شروع نمیکنید که مثل بختک افتادید رو ثروت ایران؟
  2
  38
  دوشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۹
  ۳۰
  آش با جاش - سیاهکل، ایران

  دیگه خودشون هم میدونند که زخم به استخوان رسیده، وقتشه که برید به عمو ترامپ بگید ..خوردم.
  2
  37
  دوشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۲
  ۴۲
  Salabat - تهران، ایران

  چرا رهبر نابخرد پول‌های ستاد اجرایی فرمان امام، بنیاد مستضعفان، و دهها موسسه و بنیاد هایش را خرج کرونا نمیکند!؟ چرا برادران قاچاقچی میلیارها دلاری را که ماه گذشته برای آتش افروزی در عراق و سوریه و شام دریافت کرده اند خرج کرونا نمیکنند!؟ ننگ بر رهبر نابخرد جنی و نوکران جیره خوارش همچون روباه بنفش، ممجواد پینوکیو (ماله کش اعظم) و این مردک سیه رو جهانگیری!
  2
  38
  دوشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۳
  ۵۵
  ایرانی‌ دبش - تهران، ایران

  بی شرف‌ها شما ۴۰ سال هست دارین میدزدین حد اقل یک کمی از دزدی‌ها به مردم بدین در این شرایط خطرناک !! اخوند خوب آخوند مرده است
  1
  37
  دوشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۵
  ۳۶
  ناباور - تهران، ایران

  چرا مردم ؟ . بودجه ی حوزه های علمیه و دانشگاه امام صادق کافی ست تا همه ی شکم ها سیر شود
  2
  34
  دوشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۴
  ۳۶
  ناباور - تهران، ایران

  دانشجویان بسیجی که آفتابه و دستمال برای آمریکا آورده بودند، حالا پولدار شدند محموله میفرستند.
  3
  37
  دوشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۸
  ۵۰
  Jeghjeghe - کپنهاک، دانمارک
  جون به جونتون کنن گدا صفتین!! اون خامنه ای آشغال چلاق دست رو میلیونها دلار پول مردم بی دفاع خوابیده و حالش رو حسن خرس الله و بشار الوسط و بقیه کرکسها میبرن بعد این مردم که دیگه آه در بساط هم ندارن باز بیان کمک کنن ؟؟؟ یعنی سنگ پا ی قزوین ها باید جلوی شما لاشخورها لنگ بندازه!!!!!
  1
  15
  دوشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۲
  ۴۰
  babak.iraniii - تهران، ایران
  خیلی پُروئی میخواد صد ها ملیارد دلار این مردم را ریختید تو شکم شیخ نصراله و بشار اسد و فلسطینی ها و حوثی ها و حشد الشعبی ها و طالبان .کشور را جارو کردید دادیدی با این بیگانگان ...وای وای که خیلی پُر روهستید که از مردمی که خود فقیر کرده اید کمک میخواهید چرا از آقاتون نمیگیرید با صدها ملیارد دلار خود قبیله هزار فامیلش
  1
  15
  دوشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۰
  ۳۵
  janahi - دبی، امارات متحده عربی
  همیشه کمک برای مردم از خود مردم است و پول های خودشان تو حساب شخصی و آقازاده ها و خرج گروهای تروریستی می کنند
  0
  15
  دوشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۴
  ۵۹
  vg2000 - اسلو، نروژ
  پول خرج تروریست‌ها می کنم از اونور بعدش هم باید جریمه بدن بدبختی اینجاست خیلی گاوند کشوری به ثروتمندی به چه روزی انداختند عرب زاده
  2
  15
  دوشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۵
  ۳۸
  Chokam - ری، ایران
  مردم داخل کشور نمی تونه، چون کرونا تجهیزات و دارو از خارج میخواد، اینها چند بار خواستن دارو و تجهیزات بخرند ولی ارز اختصاص یافته برای پزشکی اختلاس شدوصرف آوردن ماشینهای لوکس شد. مرضیه وحید دستجردی وزیربهداشت قبلی اعتراض کرد و برکنارشد، رهبر هم که توی سخنرانی گفت این اختلاسها مهم نیست، مهم اینه ما دربرابر استکبار جهانی ایستادیم
  1
  16
  دوشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۹
  نظر شما چیست؟