کرونا؛ امارات خدمات ازدواج آنلاین راه انداخت

امارات محدودیت‌های شدیدی را برای مقابله با شیوع کووید-۱۹ وضع کرده بی بی سی :دولت امارات متحده عربی برای تسهیل ازدواج در دوره‌ای که محدودیت‌های مربوط به شیوع کرونا برقرار است، خدمات ازدواج آنلاین راه انداخته است.
 
وزارت دادگستری امارات اعلام کرد که از امروز یکشنبه ۱۲ آوریل (۲۴ فروردین) زوج‌هایی که قصد ازدواج در دوران کرونا را دارند، می‌توانند در سایتی که برای ثبت عقد به صورت مجازی ایجاد شده ثبت نام و تاریخی را برای عقد خود مشخص کنند.
 
به نوشته خبرگزاری دولتی امارات در روز ازدواج، عاقد به صورت تماس ویدیویی با عروس و داماد و والدین و شاهدان در تماس خواهد بود و بعد از خواندن خطبه نکاح و اعلام رضایت طرفین، عقد را از راه دور تایید می‌کند.
 
عقدنامه از راه دور امضا می‌شود و برای ثبت به مراجع مربوط فرستاده می‌شود. بعد از آن عروس و داماد خبر ثبت رسمی ازدواج خود را با پیامک دریافت می‌کنند.
 
امارات می‌گوید این سرویس را برای حفظ سلامت عموم و کسانی که در محضرها کار می‌کنند راه‌اندازی کرده تا حضور افراد را به حداقل برساند.
 
وزارت دادگستری امارات خدمات ازدواج آنلاین را در بخش جدیدی در سایت رسمی خود با عنوان " نظام الزواج" راه‌اندازی کرده است.
 
دولت امارات توضیحی درباره امکان طلاق گرفتن به صورت آنلاین نداده است.
 
امارات محدودیت‌های شدیدی را برای مقابله با شیوع کووید-۱۹ وضع کرده که شامل ممنوعیت ثبت ازدواج و طلاق هم می‌شود.
 
بنا بر آمار رسمی امارات تا کنون بیش از ۳۷۰۰ مورد ابتلا به کرونا در این کشور شناسایی شده و ۲۰ نفر جان خود را از دست داده‌اند.
+3
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۰
  zarathushtra - تهران، ایران
  این عربای عبدالبطن همش تو کارای شبانه و متعه و حبه و نکاه و. اینا هستند.طبق سفارش پیغمبر دروغگوشون.
  0
  1
  دوشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۴
  نظر شما چیست؟