مدیرمسئول «جمهوری اسلامی»: پول‌های ستاد اجرایی فرمان امام و بنیاد مستضعفان را خرج کرونا کنید

 مسیح مهاجری، مدیرمسئول روزنامه «جمهوری اسلامی» رادیو فردا :مدیرمسئول روزنامه «جمهوری اسلامی» با اشاره به اینکه نهادهای پولداری مانند ستاد اجرایی فرمان امام، بنیاد مستضعفان و آستان قدس رضوی تاکنون کمک چندانی به مردم نکرده‌اند خواستار کمک مالی این نهادها به اقتصاد آسیب‌دیده ایران از کرونا شد.
 
مسیح مهاجری در سرمقاله روز یکشنبه ۲۴ فروردین این روزنامه نوشت: اموال این نهادها «متعلق به مردم هستند و دقیقاً در چنین موقعیت‌هایی باید از آنها برای حل مشکل مردم استفاده شود» اما کمک‌هایی که تاکنون مثلا به کولبرها و حاشیه‌نشینان کرده‌اند «در برابر تمکن مالی این مراکز بسیار ناچیز هستند و اصولاً به حساب نمی‌آیند».
 
آقای مهاجری که از سال ۱۳۶۰ تاکنون مدیرمسئولی روزنامه «جمهوری اسلامی» را برعهده دارد در ادامه سرمقاله‌اش نوشته است: سخنان مسئولان این نهادها نشان می‌دهد که «یا از ابعاد گسترده ضربه‌ای که در این شرایط به مردم وارد شده اطلاع درستی ندارند»، یا نمی‌خواهند پول‌های در اختیارشان را خرج مردم کنند.
 
چند بنیاد و نهاد زیر نظر رهبر جمهوری اسلامی حجم زیادی از اقتصاد ایران را در دست دارند اما بنابر گزارش‌ها، تنها هشت هزارم درصد از مالیات کل کشور را می‌پردازند.
 
خبرگزاری رویترز آبان ۹۲ در گزارشی نوشت فقط «ستاد اجرایی فرمان حضرت امام» که زیر نظر رهبر جمهوری اسلامی است «بالغ بر ۹۵ میلیارد دلار» دارایی دارد.
+92
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۱۰۳
  vikingoslo - اسلو ، نروژ

  کاملا درست میگه . تو این چهل سال همش از ملت خرج کردند حالا تو این شرایط از خودشون خرج ملت کنند . البته اگر شرف داشته باشند
  1
  35
  یکشنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۲
  ۳۹
  Alphabet - پترس، یونان

  اش اینقدر شور شده که صدای کمک آشپز هم در آمده.
  3
  43
  یکشنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۳
  ۳۸
  Chokam - ری، ایران
  کولبر و حاشیه نشین کمک مالیت رو نمیخواد شغل میخواد. کرونا هم تجهیزات مثل ونتیلاتور و کیت میخواد که نیاز به ارز داره شما پول خودت رو چاپ کردی و تورم ساختی، اما ارز کمبوده
  3
  6
  یکشنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۳
  ۶۶
  senator x - تهران، ایران
  تا ماه آینده از کار معلق میشه و میره خدمت برادرهای سپاه
  0
  2
  دوشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۳:۴۱
  نظر شما چیست؟